ورزشی

معصومی: کادرفنی بگوید در مورد قاسم‌پور دنبال چه چیزی بود/ قهرمانی را تقدیم آمریکا کردیم

پنل اس ام اس هیرو

فردین معصومی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آلانه درباره عملکرد پسرش در جام‌ جهانی کشتی آمریکا که همه حریفانش را شکست داد، عنوان کرد: امیر رضا طبق برنامه‌ریزی‌ که داشتیم عمل کرد، ما با هم صحبت کرده و پیش‌بینی‌مان هم همین بود. هدف امیررضا مشخص است و او می‌داند باید به کجا برسد. اگر ذره‌ای کم‌کاری کند و پا پس بکشد، یک رقیب گردن‌کلفت داخلی مثل امیرحسین زارع دارد، ضمن اینکه سنگین وزن ایران جز زارع، نفراتی چون امین طاهری و بچه‌های دیگر را هم دارد که بتوانند امیررضا را ببرند. او باید تلاشش را بیشتر کرده و زحمت بیشتری بکشد تا به جایی می‌خواهد، برسد.

وی در مورد اینکه این اولین تورنمنت رسمی بزرگسالان بود که امیررضا در آن شرکت کرد، گفت: بله همین‌طور بود، تمام تلاشش را کرد و خداراشکر نتیجه خوبی هم گرفت.

نایب‌ قهرمان سال 2009 جهان درباره تغییر وزن کامران قاسم‌پور در جام‌جهانی و شکستش مقابل کایل اسنایدر آمریکایی تصریح کرد: در این باره کادرفنی تیم ملی باید از خودش دفاع کند و بگوید دنبال چه هدفی بوده، ما باید صحبت‌های فدراسیون و کادرفنی را بشنویم که در جام‌جهانی دنبال چه چیزی بودند که کامران قاسم‌پور قهرمان پرآوازه و دو طلایی وزن 92 کیلوگرم جهان را در 97 کیلوگرم روی تشک فرستادند.

معصومی ادامه داد: در 86 کیلوگرم حسن یزدانی را داریم که دلاوری افتخارآفرین است و 8 مدال جهانی و المپیک در کارنامه دارد. کادرفنی به این نتیجه رسیده که حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور را در 86 و 97 کیلوگرم المپیک داشته باشد اما فکر می‌کنم می‌توانستند در یک میدان سبک‌تر قاسم‌پور را در 97 کیلوگرم امتحان کنند تا شکستی که فوتبال در جام‌جهانی مقابل آمریکا تجربه کرد را در خاک آمریکا جبران کنیم. این اتفاق می‌توانست رخ دهد، ضمن اینکه حق امیرمحمد یزدانی را هم به وضوح خوردند که این هم طبیعی است و هیچ وقت در کشور میزبان، 50-50 ها را به میهمان نمی‌دهند.

عضو سابق تیم ملی جوانان تاکید کرد: نایب‌ قهرمانی عنوانی بود که قهرمان لیگ ما هم به جام‌جهانی می‌رفت همین نتیجه را می‌گرفت. در لیگی که 20 روز بیشتر طول نکشید و نمی‌دانم اسمش واقعاً لیگ بود یا نه! درمجموع کادرفنی باید بگوید به اهدافی که داشته رسیده یا نه، چه دلیل به اعزام کشتی‌گیر 17 ساله به چه میدانی بوده و یا اینکه یک کشتی‌گیر ما چرا اینقدر اصرار به اجرای زیرکتف دارد وقتی می‌بیند حریفش او را بسته و اجازه امتیاز گرفتن نمی‌دهد. حسن یزدانی که بهترین زیرکتف زن ما بود را دیوید تیلور بست و دیگر اجازه نداد از این فن امتیاز بگیرد، بقیه چه اصراری دارند در شرایطی که کشتی ایران به زیرگیری شهره است، فقط دنبال زیرکتف زدن باشند؟ شما نگاه کنید اسنایدر هم زیر کامران را گرفت و به امتیاز رسید. این را به امیررضا هم می‌گویم که کشتی‌گیر اگر تک بعدی باشد، یک مدال می‌گیرد. ما قهرمانی را تقدیم آمریکایی‌ها کردیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا