سیاسی

امیرعبداللهیان خواستار تسریع اجرای پیشنهادات رئیس جمهور در اجلاس اکو شد

پنل اس ام اس هیرو

خسرو ناظری دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی اکو با حسین امیرعبداللهیان دیدار و گزارشی از آخرین تحولات و نیز آماده سازی‌های صورت گرفته برای برگزاری بیست و ششمین نشست وزرای امور خارجه این سازمان به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ارائه کرده است.

امیرعبداللهیان نیز ضمن تاکید مجدد بر حمایت بدون قید و شرط جمهوری اسلامی ایران از همکاری‌های اقتصادی در چارچوب اکو، این سازمان را یکی از اولویت‌های اصلی کشور در همکاری‌های اقتصادی با کشور‌های منطقه دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به پیشنهادات رئیس جمهوری اسلامی ایران در نشست سران اکو در عشق آباد اشاره کرد و خواستار تسریع در اجرای آن‌ها شد.

امیرعبداللهیان اظهار امیدواری کرد شخصا در نشست وزرای امور خارجه که قرار است در نیمه اول آذر ماه در تاشکند برگزار شود شرکت نماید.

سازمان اکو شامل ۱۰ کشور جمهوری اسلامی ایران، پاکستان، ترکیه، افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقستان، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان است.

قرار است مراسم بزرگداشت سی‌امین سالگرد گسترش اکو از سه کشور به ۱۰ کشور در آذر ماه سال‌ جاری در محل مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امورخارجه برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا