سیاسی

تاکید رئیس کل دیوان محاسبات بر اهمیت تعمیق روابط با همسایگان

پنل اس ام اس هیرو

مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات که برای شرکت در بیست و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان اینتوسای عازم برزیل شده است، با برخی روسای دیوان محاسبات کشور‌ها دیدار و گفتگو کرد. وی پس از دیدار با روسای هیات‌ها و رئیسان کل دیوان محاسبات پرتغال، جامائیکا و مالزی با روسای دیوان محاسبات چین، یونان، سنگال، گواتمالا، قرقیزستان و ارمنستان نیز دیدار و گفتگو کرد.

دیدار با رئیس هیات دیوان محاسبات چین

در ادامه دیدار‌های دوجانبه رئیس کل دیوان محاسبات کشورمان با همتایان خود در سایر دیوان محاسبات کشور‌های جهان در حاشیه مجمع اینتوسای، مهرداد بذرپاش با ژانگ کی رئیس هیات دیوان محاسبات چین دیدار و گفتگو کرد.

بذرپاش در این دیدار ضمن اشاره به قدمت دیرینه دو کشور به روابط راهبردی و اشتراکات متعدد تاریخی میان دو کشور اشاره کرد و گفت: ایران و چین شرکای استراتژیک یکدیگرند که در مقابل سیاست یکجانه‌گرایی آمریکا ایستاده‌اند.

برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک و امکان تبادل و انتقال دانش انباشته دیوان محاسبات کشورمان به دیوان محاسبات چین در حوزه‌های مختلف حسابرسی دولتی از دیگر پیشنهاد‌های بذرپاش در این دیدار بود که با استقبال طرف چینی مواجه شد.

ژانگ کی رئیس هیات دیوان محاسبات چین نیز در این دیدار، با تبیین ساختار دیوان محاسبات چین و اشاره به روابط قدیمی دو کشور بر لزوم ارتقای سطح همکاری‌های حرفه‌ای میان دو دیوان تاکید کرد. وی همچنین با اشاره به عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای، این اتفاق را رویدادی مهم و تاثیرگذار بر روابط دو کشور دانست.

ژانگ کی ابراز امیدواری کرد: یادداشت تفاهم همکاری میان دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران و چین در نزدیکترین زمان ممکن نهایی و امضا شود.

دیدار با رئیس کل دیوان محاسبات یونان

مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور همچنین با یوانیس سارماس رئیس کل دیوان محاسبات یونان دیدار و گفتگو کرد. وی در این دیدار ضمن اشاره به قدمت دیرینه دو کشور و اشتراکات متعدد تاریخی میان ایران و یونان بر نزدیکی هرچه بیشتر دو کشور تاکید کرد.

بذرپاش در این دیدار تاکید کرد: ساخت درونی جمهوری اسلامی ایران، قدرتمندتر از آن است که دشمنان حتی حدسش را بزنند.

برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک و امکان تبادل و انتقال دانش و تجربیات دیوان محاسبات کشورمان به دیوان محاسبات یونان در حوزه‌های مختلف حسابرسی دولتی از پیشنهاد‌های بذرپاش در این دیدار بود.

یوانیس سارماس رئیس کل دیوان محاسبات یونان نیز در این دیدار، با تبیین ساختار دیوان محاسبات یونان و اشاره به روابط قدیمی دو کشور بر لزوم ارتقای سطح همکاری‌های حرفه‌ای میان دو دیوان تاکید کرد.

سارماس ابراز امیدواری کرد حوزه‌های همکاری میان دو دیوان در همه زمینه‌ها هر چه بیشتر توسعه یابد و امضای یادداشت تفاهم همکاری می‌تواند سرآغاز همکاری مشترک دو دیوان تلقی شود.

دیدار بذرپاش با رئیس سازمان آفروسای/کشور‌های اسلامی بایستی قدرتمندترین اتحاد‌ها را تشکیل دهند

مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور با ممدو فایه رئیس کل دیوان محاسبات سنگال و رئیس سازمان آفروسای (سازمان دیوان محاسبات کشور‌های آفریقایی) در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان اینتوسای دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، بذرپاش با تاکید بر این نکته که کشور‌های اسلامی بایستی قدرتمندترین اتحاد‌ها را تشکیل دهند گفت: ارتقای وضعیت اقتصادی کشور‌های اسلامی با همکاری و توسعه روابط تجاری و اقتصادی این کشور‌ها در کنار تعمیق روابط فرهنگی کشور‌های مسلمان باید مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین خواستار گسترش روابط دوجانبه با دیوان محاسبات کشور دوست و مسلمان سنگال در حوزه حسابرسی شد و پیشنهاد داد یادداشت تفاهم همکاری میان دو دیوان در آینده نزدیک نهایی و امضا شود.

دعوت از دیوان محاسبات سنگال مبنی بر حمایت و عضویت در سازمان دیوان محاسبات کشور‌های اسلامی و تعریف دوره‌های آموزشی و پروژه‌های مشترک همکاری میان دو دیوان از دیگر پیشنهاد‌های بذرپاش در این دیدار بود.

ممدو فایه رییس کل دیوان محاسبات سنگال نیز در این دیدار، ضمن قدردانی از بذرپاش بابت برگزاری این دیدار و استقبال از پیشنهاد‌های ابتکاری دیوان محاسبات کشورمان، اعلام کرد دیوان محاسبات سنگال آمادگی دارد، یادداشت تفاهم همکاری میان دو دیوان را در آینده نزدیک در تهران امضا کند.

دیدار با رئیس هیات دیوان محاسبات گواتمالا

مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور با خوزه رامیرز رئیس هیات دیوان محاسبات گواتمالا نیز دیدار
و گفتگو کرد.

بذرپاش در این دیدار با بیان اینکه ملت ما ملتی صلح طلب است، تاکید کرد: ایران عزیز قرن هاست به هیچ کشوری حمله نکرده است و تنها در مقابل تهاجمات دشمنان از خود دفاع کرده است.

رئیس دیوان محاسبات ایران همچنین پیشنهاد کرد یادداشت تفاهم همکاری میان دو دیوان در آینده نزدیک نهایی و امضا شود.

تعمیق روابط دوجانبه و اجرای پروژه‌های مشترک همکاری علی‌الخصوص در حوزه حسابرسی زیست محیطی میان دو دیوان از دیگر پیشنهاد‌های بذرپاش در این دیدار بود.

خوزه رامیرز رئیس هیات دیوان محاسبات گواتمالا نیز در این دیدار، آمادگی کامل خود را مبنی بر تعمیق و ارتقای سطح همکاری‌های همه جانبه با دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران و نهایی‌سازی یادداشت تفاهم همکاری در نزدیکترین زمان ممکن اعلام کرد.

دیدار با رئیس کل دیوان محاسبات قرقیزستان

در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان اینتوسای در ریودوژانیرو -برزیل، مهرداد بذرپاش، رئیس کل دیوان محاسبات کشور با احمدف رئیس کل دیوان محاسبات قرقیزستان نیز دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار، بذرپاش با قدردانی از اعلام موضع رسمی دیوان محاسبات قرقیزستان درباره حمایت از تاسیس سازمان دیوان محاسبات کشور‌های اسلامی و با بیان اینکه توسعه روابط با کشور‌های منطقه از اولویت‌های اصلی سیاست خارجی کشور است، خواستار گسترش و تعمیق روابط دوجانبه با دیوان محاسبات کشور دوست قرقیزستان شد.

بذرپاش ضمن تاکید بر لزوم دستیابی به چهارچوبی معین برای تداوم و تعمیق همکاری‌های دوجانبه پیشنهاد کرد یادداشت تفاهم همکاری میان دو دیوان در آینده نزدیک نهایی در تهران به امضای طرفین برسد.

احمدف رئیس کل دیوان محاسبات قرقیزستان نیز در این دیدار، ضمن تاکید بر اشتراکات فرهنگی و تاریخی و جغرافیایی میان دو ملت ایران و قرقیزستان و قدردانی از بذرپاش بابت برگزاری این دیدار و استقبال از پیشنهاد‌های ابتکاری دیوان محاسبات کشورمان، اعلام کرد دیوان محاسبات قرقیزستان آماده همکاری همه جانبه با دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران است و امضای یادداشت تفاهم همکاری میان دو دیوان در آینده نزدیک به این روابط استحکام خواهد بخشید.

دیدار با رئیس هیات دیوان محاسبات ارمنستان/اهمیت تعمیق روابط با همسایگان برای جمهوری اسلامی ایران

همچنین در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان اینتوسای در ریودوژانیرو – برزیل، مهرداد بذرپاش، رئیس کل دیوان محاسبات کشور با کارن آرستمیان رئیس هیات دیوان محاسبات ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، مهرداد بذرپاش با بیان اهمیت تعمیق روابط با همسایگان برای جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد: ایران قرن‌هاست روابط بسیار خوبی با همسایگان خود دارد و تنها در مقابل تهاجم دشمنان از خود دفاع کرده است و دفاع از تمامیت ارضی و سرزمین، اصل خدشه‌ناپذیر ماست.

وی با تاکید بر لزوم گسترش و تعمیق روابط دوجانبه با دیوان محاسبات کشور دوست و همسایه ارمنستان، پیشنهاد داد همکاری‌ها میان دو دیوان در آینده نزدیک افزایش یابد.

تعریف پروژه‌های مشترک همکاری میان دو دیوان و اعلام آمادگی ایران برای اشتراک دانش و تجربیات به دیوان محاسبات ارمنستان از دیگر پیشنهاد‌های بذرپاش در این دیدار بود.

کارن آرستمیان رئیس هیات دیوان محاسبات ارمنستان نیز در این دیدار، ضمن تاکید بر اشتراکات فرهنگی و تاریخی و جغرافیایی میان دو ملت ایران و ارمنستان و قدردانی از بذرپاش بابت برگزاری این دیدار و استقبال از پیشنهاد‌های ابتکاری دیوان محاسبات کشورمان، اعلام کرد دیوان محاسبات ارمنستان آماده همکاری همه جانبه با دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران است و امضای یادداشت تفاهم همکاری میان دو دیوان در آینده نزدیک به این روابط استحکام خواهد بخشید.

سازمان اینتوسای، سازمان بین‌المللی موسسات عالی حسابرسی به عنوان مرجع جهانی دیوان محاسبات کشور‌های جهان در حوزه استاندارد‌ها و روش‌های کاری در حوزه حسابرسی دولتی است که با داشتن ۱۹۲ عضو به عنوان بزرگترین سازمان پس از سازمان ملل متحد تلقی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا