سیاسی

معاون نخست وزیر روسیه به‌زودی به تهران سفر می‌کند

پنل اس ام اس هیرو

نشست ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «کمیسیون مشترک اقتصادی روسیه» به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از مدیران دستگاه‌های ذیربط و همچنین کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه برگزار شد.

در این نشست، صفری از دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلف درخواست کرد موضوع برگزار کردن کمیسیون‌های مشترک را با جدیت دنبال کنند.

همکاری‌های مالی، حل مشکلات ترانزیتی و همکاری در زمینه پروژه‌های نفت و گاز از اهداف برگزاری این کمیسیون مشترک به شمار می‌رود. همچنین لغو روادید دوجانبه برای توریسم گروهی از جمله موضوعات مورد بررسی دو طرف خواهد بود.

کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه نیز در این نشست، با اشاره به دوران جدید روابط ایران و روسیه، تاکید کرد: فضای کاری پس از سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه، برای دو طرف فراهم‌تر شده است و عزم جدی برای حل مشکلات ترانزیتی و صادراتی و در زمینه اعتبارنامه‌های گمرکی وجود دارد.

به گفته سفیر ایران در روسیه، «روسیه بازار بزرگ مناسبی برای صادرات به خصوص در زمینه پوشاک، محصولات چرمی و آبزیان بوده و برگزاری کمیسیون‌های مشترک تسهیل کننده روند روبه رشد تجارت دو کشور است.»

در ادامه حاضران در این نشست در خصوص موضوعات محوری که می‌تواند در کمیسیون مشترک اقتصادی پیش رو مدنظر قرار گیرد به تبادل نظر پرداختند و محور‌ها و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا