ورزشی

امیدواری اهالی و پیشکسوتان به تیم ملی فوتبال بانوان/ عزیزی خادم: خط قرمز ما در تیم ملی نظم و اخلاق است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار ورزشی آلانه، مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال بانوان به مسابقات جام ملت‌های آسیا با حضور پروین کرملو سرپرست دفتر نظارت و هماهنگی وزارت ورزش و جوانان، فریده شجاعی نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال، مسئولان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال و برخی نمایندگان مجلس و بسیج در کمپ تیم‌های ملی فوتبال برگزار شد.

در این مراسم همچنین دراگون اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال و وحید هاشمیان نیز مربی تیم ملی حضور داشتند.

حسین کلانی، پیشکسوت پرسپولیس در این مراسم گفت: تیم ملی فوتبال بانوان می‌توانند تاریخ‌سازی کنند. بانوان در تمام رشته‌های مختلف با تمام کمبودها با موفقیت بازگشته‌اند.

الهام فرهمند ملی‌پوش فوتبال بانوان هم اظهار داشت: دختر سه ماهه خود را در اردوها همراه خود داشتم که به لطف فدراسیون این اتفاق افتاد و امیدوارم گوشه‌ای از زحمات مربی‌ام را جبران کنم و بازی‌های چشم‌نوازی را از ما ببینند.

حسن روشن پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: به دختران فوتبال کشورمان تبریک می‌گویم. ما در آکادمی فوتبال دو تیم بانوان داریم. امیدوارم یک ماه دیگر به شما به دلیل نتایج خوب‌تان تبریک بگویم.

بیژن ذوالفقارنسب رئیس کمیته توسعه فوتبال هم خاطرنشان کرد: قطعاً دختران عزیز ما قابلیت ایرانی‌ها را نشان خواهند داد. من سنندجی هستم و تیم‌های فوتبال بانوان کردستان جزو سه تیم برتر بوده است.

وی ادامه داد: از روزی که تیم بانوان کردستان فعالیت خود را شروع کرد، پیگیر بودم. در سال‌های آینده می‌تواند فعالیت‌های خوبی را داشته باشد و امیدوارم دختران فوتبال تمام دستاوردهای ذهنی و جسمی و ذکاوتی ایرانیان را نشان بدهند. شخصیت فوتبالی را با توجه به حمایت نصرت ایراندوست و دخترشان نشان داده و نتایج خوبی را کسب می‌کنند.

در ادامه بهناز طاهرخانی کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان ابراز امیدواری کرد در مسابقات جام ملت‌های آسیا عملکرد خوبی کسب کرده، با پیروزی برگشته و باعث افتخار تیم ملی فوتبال بانوان شوند.

شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال بار دیگر به مشکلاتی که در فدراسیون قبل بود، اشاره کرد و گفت: حمایت از فوتبال بانوان حداقل کار ماست و دختران شایسته ایران برای اولین بار نتیجه بگیرند، اما اگر نتیجه‌ای گرفته نشود، خللی به فوتبال بانوان نمی‌زند و از کادر فنی و تیم ملی می‌خواهم در مسابقات شرکت کنند و حتی اگر نتیجه‌ای هم نگیرند قوی‌تر از قبل از آنها حمایت می‌کنم.

وی ادامه داد: ما در لیگ آینده باید تیم‌های فوتبالی را در بخش بانوان داشته باشیم. کاری که در یازده ماه قبل شکل گرفت، بنا به نگاه حرفه‌ای که داشتیم، بود و فوتبال بانوان را به آقایان نزدیک کردیم.

عزیزی خادم خاطرنشان کرد: در اردوهایی که برگزار شده فدراسیون فوتبال به توسعه همه جانبه اعتقاد دارد و فوتبال برای همه ایران است و به همبستگی ما کمک می‌کند.

وی افزود: وقتی نقشه راهی را ترسیم می‌کنیم جام جهانی قطر را در پیش داریم، اما هیچ کاری انجام ندادیم و در چند سال گذشته کاری نشده است. تیم فوتبال بانوان در کیش اردو داشته است و می‌توانیم از ظرفیت کیش استفاده کنیم. برای اولین بار وزیر ورزش از اردوی تیم ملی بانوان بازدید کرد. تیم ملی فوتبال بانوان با پرواز اختصاصی به مسابقات جام ملت‌های آسیا اعزام می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اعتقاد داریم آنها باید با قلب‌شان کار انجام بدهند و من به شما تیم ملی فوتبال بانوان افتخار می‌کنم. سریعترین صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی اتفاق افتاده است. امیدوارم در هفته‌های آتی مشکل اساسنامه را حل کنیم تا هم جشن صعود تیم ملی و هم حل شدن مشکل اساسنامه را داشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی از فاکتورهایی که در جهان اهمیت دارد و خط قرمز ما در تیم ملی نظم و اخلاق است که امیدوارم در تیم‌های ملی شاهد باشیم.

عزیزی خادم گفت: فدراسیون فوتبال قراردادهای مهمی با قطر که میزبان جام جهانی است دارد و امیدوارم دیپلماسی ورزشی خوبی با کشورهای فارسی زبان تاجیکستان و ازبکستان داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا