سیاسی

سپاه پاسداران امنیت ۵۳ فرودگاه کشور را تأمین می‌کند

پنل اس ام اس هیرو

باشگاه آلانه –  سرهنگ پاسدار محمدمهدی معصومی فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی کشور در گفت‌وگویی درباره برقراری امنیت در پرواز‌های داخلی و فرودگاه‌های کشور گفت امنیت همه پرواز‌های شرکت‌های داخلی با سپاه پاسداران است.

سپاه حفاظت هواپیمایی یکی از یگان‌های تابعه سپاه پاسداران است که وظیفه تامین امنیت پرواز‌ها را بر عهده دارد. سپاه حفاظت در سال ۱۳۵۸ توسط سپاه پاسداران شکل گرفت و در سال ۱۳۶۸ در پی تفکیک سپاه حفاظت ولی‌امر از این یگان، سپاه انصارالمهدی تشکیل شد.

شرکت‌های خارجی طبق دستورالعمل جهانی خودشان گارد امنیت پرواز دارند و ما فقط مسافران را چک امنیتی و تا موقع سوار شدن بر هواپیما اسکورت می‏ کنیم؛ این جمله را معصومی می گوید.

فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی کشور یادآور شد البته در این بین، بنا به تشخیص ستاد کل نیرو‌های مسلح از ۱۸ شرکت هواپیمایی فعال در صنعت هواپیمایی کشورمان سه شرکت مربوط به نیرو‌های مسلح از حضور نیرو‌های امنیت پرواز سپاه مستثنی هستند؛ به همین جهت مأموریت برقراری امنیت داخل هواپیما‌های این سه شرکت به حفاظت اطلاعات ارتش واگذار شده است.

معصومی با بیان اینکه سپاه با ۶۷ یگان امنیت زمینی تمام فرودگاه‌های کشور را برعهده دارد، گفت سپاه مسئول برقراری امنیت در ۵۳ فرودگاه کشور اعم از فرودگاه‌های تحت پوشش وزارت راه و فرودگاه‌های اختصاصی وزارت نفت، مناطق آزاد، دو منظوره جاسک، دزفول و چابهار است که این مهم را با چک و بازرسی افراد، اعم از مسافر، کادر پرواز، عوامل فرودگاه، بار و تجهیزات، کنترل و مراقبت از هواپیما‌های در خط پرواز و… انجام می‌دهد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا