ورزشی

گودرزی: سال ۲۰۲۲ سال سختی برای کشتی ایران است/ هر موقع درستکار بخواهد در خدمتش هستم

پنل اس ام اس هیرو

صادق گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آلانه، در خصوص چرخه تیم ملی کشتی آزاد، اظهار داشت: خوب است، طبق این چرخه حق کسی ضایع نمی‌شود. به نظرم شرایط خیلی خوبی گذاشتند و اگر کاملا اجرا شود خوب است. مطمئنا در اجرا ایرادهای آن در می‌آید. فعلا روی کاغذ که ایرادی در آن نیست.

وی که راه سختی را پیش روی کشتی ایران می‌بیند، ادامه داد: پژمان درستکار از مربیان زحمتکش کشتی ما بوده که کار باشگاهی کرده و عملکردش در مسابقات جهانی نروژ هم خوب بود، اما در ادامه کار ما خیلی سخت است چون در سال 2022 علاوه بر جهانی، بازی‌های آسیایی را هم در پیش داریم. جهانی بعدی هم صد درصد سخت‌تر از جهانی نروژ خواهد بود چون با توجه به برگزاری این رقابت‌ها در سال المپیک، تعدادی از کشتی‌گیران مدعی در جهانی غایب بودند. شرایط این جهانی با جهانی‌های دیگر متفاوت بود. البته که یک‌سری جوان آمدند و ما شاهد حرکت رو به جلویی از سوی آنها بودیم. توانستند مدال جهانی بگیرند و این سکوی پرتابی برای آنها بود. این بچه‌ها در اردوهای بعدی هم آماده‌تر خواهند شد و با تجربه بیشتری روانه مسابقات آینده خواهند شد.

گودرزی با اشاره به فاصله اندک مسابقات جهانی سال آینده و بازی‌های آسیایی تصریح کرد: به نظر من حتما باید سال آینده دو تیم ملی داشته باشیم چون با فاصله کمی که بین دو رویداد وجود دارد، معقول نیست حتی در سنگین وزن هم ملی‌پوش ما در هر دو مسابقه شرکت کند. از نظر من این شدنی نیست، مگر آنکه تاریخ یکی از دو مسابقه تغییر کند. در غیر این صورت باید حتما با برنامه به دنبال شناسایی دو تیم خوب برای شرکت در جهانی و بازی‌های آسیایی باشیم.

دارنده مدال نقره بازی های المپیک 2012 لندن در مورد اینکه چرا بعد از او کشتی ایران صاحب یک 74 کیلوی مطمئن و مدال‌آور نشد، اظهار داشت: شاید پشتوانه‌سازی خوبی انجام نشد. من هم درحالی که تا 24 سالگی 4 مدال جهانی و المپیک گرفته بودم به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه گردن مجبور شدم خیلی زود کشتی را کنار بگذارم. اگر آن آسیب‌دیدگی پیش نمی‌آمد، امروز شاید روزهای پایانی دوره قهرمانی‌ام را سپری می‌کردم و به جای 4 مدال، تعداد مدال‌هایم به 8 می‌رسید. من کشتی را در اوج دوره قهرمانی‌ام کنار گذاشتم و شاید پشتوانه‌سازی لازم در این وزن صورت نگرفت.

وی که 2 بار با جردن باروفس مبارزه کرد و کشتی‌گیر آمریکایی همچنان در سطح جهانی مدال می‌گیرد، گفت: یک بار در المپیک و همچنین جهانی استانبول با هم مبارزه کردیم که امتیاز لنگ کردن م را ندادند. شاید اگر دوره قهرمانی‌ام ادامه پیدا می‌کرد، امکانش زیاد بود که باروفس را شکست دهم. او حالا با 4 فرزند همچنان کشتی می‌گیرد و روی سکوی جهانی می‌رود.

گودرزی که پیش از جهانی اسلو از سوی پژمان درستکار به عنوان یکی از اعضای کادر فنی معرفی شد اما از همراهی تیم ملی خودداری کرد، در پاسخ به این سوال که اگر باز هم دعوت به کار شود، این بار این مسئولیت را خواهد پذیرفت یا نه، تاکید کرد: شرایط من برای کار کردن به خاطر یک‌سری اتفاقات مساعد نبود. به هرحال پژمان درستکار مربی من بوده و سال‌ها برایم زحمت کشیده، همیشه به من لطف داشته  و هر موقع بخواهد در خدمتش هستم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا