سیاسی

امروز آمریکا با هشت تریلیون دلار هزینه‌کرد و کشته‌های زیاد باید از منطقه بیرون برود/ مثلث عبری- عربی- غربی دست از فتنه برنخواهد داشت

پنل اس ام اس هیرو

حاج‌علی‌اکبری در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

به گزارش خبرنگار  حوزه احزاب و تشکل‌های سیاسی گروه سیاسی باشگاه آلانه، نماز جمعه این هفته تهران (۳۰ مهرماه ۱۴۰۰)، بعد از ۲۰ ماه تعطیلی به علت شیوع بیماری کرونا، به امامت حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در دانشگاه تهران برگزار شد.

حاج علی اکبری در خطبه های نخست نماز جمعه تهران ضمن تبریک فرا رسیدن ایام ولادت حضرت محمد مصطفی (ص) اظهار کرد: پیامبر عزیز ما برای ساخت امت اسلام سه راهبرد اساسی داشتند، نخست اینکه امت اسلامی باید در برابر جریان کفر دارای مرزبندی مشخص با رویکرد قضاوت، عزت و شدت باشد تا هویت مسلمانان از دست اندازی جریان صیانت شود؛ دوم راهبرد محبت، وحدت و عاطفه درونی امت در ارتباط امت اسلامی با یکدیگر است؛ سوم اینکه جامعه اسلامی باید نماد صفوف وحدت بر مدار ذکر الهی و یاد خدای متعال و بر مدار بندگی حق به صورت جمعی باشد که این سه مورد در آخرین آیه سوره مبارکه فتح آمده است.

وی افزود: مسئله وحدت در بین امت اسلامی یک روش و یک تاکتیک نیست، بلکه یک راهبرد، یک مبنا و یک بنیاد در اتحاد صفوف و اتحاد دل‌های و اتحاد اندیشه‌هاست.

علی اکبری ادامه داد: دشمنان برای استحاله هویت امت اسلامی هر روز برنامه تازه‌ای دارند؛ معلوم می شود این همه تاکید اولیا خدا؛ این همه تاکید پیامبر عظیم‌الشأن و قرآن کریم به چه دلیل است؛ بنابراین مسئله وحدت و مسئله اتصال ایمانی و اخوتی امت مسئله اساسی است.  پشتوانه وحدت، مسئله تقواست.

حاج علی اکبری اضافه کرد: خداوند متعال این رابطه را میان مومنین برگزار کرده و از آن‌ها می‌خواهد که این رابطه با سازواری، بردباری، محبت و دوستی حفظ و صیانت کنند. مشکلات درونی باید به دست خود امت اسلامی به صورت داخلی حل و فصل شود. سلیقه‌ها و دیدگاه‌های مختلف در ساحت پیامبر اعظم و در محیط عمومی امت به صورت داخلی حل و فصل می‌شود.

امام جمعه موقت تهران افزود: این درخواست صریح خداوند متعال از زبان پیامبر عزیز است یعنی هم در بیان سیره و اخلاق نبوی، مسئله رحمت درونی امت، چسبندگی درونی امت، و اینکه مردم در امت اسلامی پشتوانه یکدیگرند، حامی و دلداده و هوادار یکدیگر هستند و کسی از آن‌ها در مشکلات تنها نمی‌ماند، وجود دارد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به مقوله وحدت درونی امت اسلامی اظهار کرد: وقتی ببینیم دشمنان برای استحاله هویت امت اسلامی هر روز برنامه تازه‌ای دارند معلوم می‌شود این همه تاکید اولیای خداوند و این همه تاکید پیامبر اعظم و قرآن کریم به چه دلیل است؛ بنابراین مسئله وحدت و مسئله اتصال ایمانی و اخوتی امت، مسئله اساسی است و پشتوانه این وحدت، مساله تقوا است. این خیر بزرگ و این کلید حل همه مشکلات امت، پشتوانه درونی می‌خواهد و آن پشتوانه تقوا است.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: این وحدت نیازمند پشتوانه است و در معرض آسیب‌ها و خطرات قرار دارد بزرگترین خطر خواهش‌های نفسانی است که اختلاف تولید می‌کند.

حاج علی اکبری تصریح کرد: حضرت علی علیه السلام در نهج‌البلاغه فرمودند آن چیزی که امت را به جان هم می‌اندازد خواهش‌های نفسانی است. این نفسانیات، تعصبات جاهلی، قومگرایی و اصرار بر سلیقه موضوعاتی هستند که امت را به جان هم می‌اندازد و چیزی که این را مهار می‌کند تقوا است.

جریان نفاق به نیابت از کفر نقابدار در متن امت اسلامی دائما درصدد طراحی و توسعه و تولید فتنه برای به جان هم انداختن مومنین است

وی عنوان کرد: جریان نفاق به نیابت از کفر نقابدار در متن امت اسلامی دائما درصدد طراحی و توسعه و تولید فتنه برای به جان هم انداختن مومنین است و در این جریان شیاطین همه سرمایه خودشان را به میدان می‌آورند و دست به دست هم می‌دهند. شناسایی جریان نفاق، مراقبت از حضور نفوذی‌ها هم نیاز به بصیرت دارد و این بصیرت حاصل تقوا است.

امام جمعه موقت تهران گفت: این سرمایه بزرگ را تا پای جان نگه دارید و از دست ندهید و آنگاه فرمود با پشتوانه تقوا، به حبل الهی که قرآن، عترت و پیامبر است چنگ بزنید و اتحاد خودتان را حفظ کنید، صفوف خودتان را منظم و محکم کنید.

حاج علی اکبری بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران عزیز ما بر اساس طبع محمدی خود از آغاز تاسیس تاکنون مسئله وحدت و وحدت درونی امت اسلام را در دستور کار ویژه خود قرار داد و با راهنمایی امام راحل و امام حاضر، دو امام و پیشوای عزیز نهضت این خط را دنبال کرده و پرچمدار وحدت امت اسلامی در سراسر عالم است.

وی گفت: خداوند تبارک و تعالی با تعبیه نماز جماعت و جمعه و تعبیه مسجد در متن امت اسلامی، مسجد، خانه خود و نماز جماعت و نماز جمعه را مرکز اصلی اتصال صفوف توحیدی مومنان قرار داد و این همان تعبیه الهی و ابتکار ارجمندی است که اسلام عزیز به‌کار گرفت تا در متن امت اسلامی دائماً وحدت تولید، پاسداری و تقویت شده و برادری و اخوت تعمیق، ترویج و نگهداری شود.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: امروز ما در حال و هوای ماه ربیع‌المولود قرار داریم که جامعه و امت اسلامی ما در فضای یاد پیامبر اعظم، مشام جانش معطر است و فضای عمومی امت چنین حال و هوایی دارد و ربیعی و بهاری است. علاوه بر مسئله تولد پیامبر اعظم و امام صادق علیه السلام، تولد مسجد و نماز جمعه هم در ماه‌ربیع است، مانند فردایی، پیامبر عزیز ما اولین نماز جمعه را خواند و این هدیه بزرگ را به امت اسلامی تقدیم کرد و این امانت را پیش ما گذاشت.

 وحدت قوا در پیگیری اهداف عالی نظام و شکستن شاخ غول گرانی بسیار مهم است

امام جمعه موقت تهران خطاب به همه مسلمانان اضافه کرد: با پشتوانه تقوا به حول قوه الهی اتحاد خود حفظ کنید؛ جمهوری اسلامی ایران عزیز ما بر اساس طبع محمدی خود از آغاز تاسیس تاکنون مسئله وحدت امت اسلامی را در دستور کار ویژه خودش قرار داده و با راهنمایی امام راحل و امام حاضر دو امام و پیشوای عزیز نهضت را دنبال کرده و پرچمدار وحدت امت اسلامی در سراسر عالم است.

وی با بیان اینکه وجود فاصله و شکاف بین مسوولان و مردم، خواست شیاطین است،  خاطرنشان‌کرد: رویکرد عدالت‌خواهی و فسادستیزی که در قوای سه‌گانه شاهدیم، فرصتی بسیار مغتنم و فرصتی طلایی برای پیگیری یکی از اصلی‌ترین آرمان‌های نظام اسلامی است. امروز بسیاری بخشنامه‌ها و رویه‌ها، منشاء بروز فسادها و بی‌عدالتی‌ها در کشور است و از مجلس و دولت انتظار می‌رود مراقبت کرده و به اصلاحات لازم بپردازند.

وی تصریح‌کرد:‌ وحدت قوا در پیگیری اهداف عالی نظام و شکستن شاخ غول گرانی بسیار مهم است. 

علی اکبری در ادامه اظهار کرد: در این ۲۰ ماه گذشته حوادث تلخ و شیرین فراوانی داشتیم، اولین آن پیروزی بزرگ و بی نظیر ملت عزیز ما در برابر فتنه‌ها و حوادث گوناگون بود؛ از یک سو این جریان بیماری وحشی کرونا و آسیب‌های فراوانی که به اقتصاد مردم زد و زندگی مردم از جریان عادی خود خارج شد و ضرر و زیانی که به مسائل فرهنگی و اجتماعی وارد کرد. مهم ترین تلخی هم از دست رفتن روزانه تعدادی از عزیزترین کسان ما بود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر ظلم مضاعف و جنایت انسانی آمریکایی‌ها بود و عوامل شان در تشدید تحریم‌ها علیه کشورمان را هم در جریان مبارزه با کرونا هر کاری کردند. از سوی دیگر‌ جنگ رسانه‌ای و روانی و نبرد ادراکی و شناختی کم نظیری که از سوی دشمن به ما تحمیل می‌شد.

علی اکبری ادامه داد: می توانیم به قاطعیت بگوییم به لطف خدای متعال و هدایت امام امت در کشاکش این سختی‌ها و ناملایمات، ملت بی نظیر ایران در مقابل دشمن با نجابت و شکیبایی و در برابر گرفتاری‌ها و بی تدبیری‌ها به خوبی و سربلند و پیروز بیرون آمد.

ملت شایسته بهترین خدمت‌ها و تکریم هاست

وی تصریح کرد: در خلال این سختی‌ها و تلخی‌ها زیباترین صحنه‌ها را از روابط انسانی، کمک‌های مومنانه رزمایش مواسات، رفتن به میدان خدمت برادران و خواهران ایمانی در بیمارستان‌ها و آرامستان‌ها را شاهد بودیم.

علی اکبری اظهار کرد: مساجد و حسینیه‌ها در اختیار ستاد مبارزه با کرونا قرار گرفت و به حمدالله یک مبارزه جدی را پیش بردند؛ همین جا عرض می‌کنیم ۲۰ ماه است که کادر خدمات و پزشکی و سلامت کشور در صف مقدم مبارزه با کرونا حضور دارد؛ از پزشکان و پیراپزشکان، کادر خدمات درمانی و پرستاران و سایر عزیزان که در این راه شهید هم داده‌اند در همین مکان مقدس و در همین روز عزیز تشکر می کنم. حقیقتاً ملت شایسته بهترین خدمت‌ها و تکریم هاست.

وی افزود: مطلب دوم حوادثی است که در منطقه اتفاق افتاد؛ مجموعه این حوادث حکایت از شکست و هزینه دشمنان اسلام و در صدر آنها آمریکای جهانخوار و رژیم صهیونیستی دارند. آمریکایی‌ها با شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری و رفتار‌های عجیب و غریب در پسا انتخابات، شکست بدی را در داخل متقبل شدند و در جریان منطقه غرب آسیا نیز یک شکست راهبردی به آن‌ها تحمیل شد. این هزیمت از ترور بزدلانه سردار شهید سلیمانی آغاز شد، در جریان عین‌الاسد و اخراج آمریکایی‌ها از عراق ادامه یافت و امروز چاره‌ای جز خروج از این کشور ندارند.

حجت‌الاسلام حاجی‌علی‌اکبری ادامه‌داد: در مساله لبنان نیز شاهد فتنه‌های آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها بودیم و رژیم صهیونیستی هزیمت در جریان سیف‌القدس و نبرد ۱۲ روزه را تجربه کرد و به‌تازگی شاهد فعالیت ناتوی عربی در جریان تجاوز به یمن بودیم.

مثلث عبری- عربی- غربی دست از فتنه برنخواهد داشت

وی گفت: آخرین حلقه از این شکست‌های زنجیره‌ای استکبار در افغانستان بود که بزرگ ترین لشگرکشی آمریکا از زمان تاسیس آن در ۲۰۰ سال گذشته به شمار می‌رفت و فرار بزدلانه‌شان از افغانستان را پس از ۲۰ سال تجاوز و کشتار شاهد بودیم.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: مثلث عبری- عربی- غربی دست از فتنه برنخواهد داشت که از آن جمله شاهد تحریک صهیونیست‌ها در مرز‌های شمالی کشور، حوادث اخیر لبنان و تعرض به نماز جمعه‌ها در افغانستان در دو هفته پیاپی، قابل اشاره است و ادامه حضور جریان استکبار توسط دواعش پلید محسوب می‌شود.

امروز آمریکا با هشت تریلیون دلار هزینه‌کرد و کشته‌های زیاد باید از منطقه بیرون برود

وی بیان‌داشت: از مسئولان فعلی افغانستان، پیگیری این جنایت‌ها و مراقبت از جان مردم را خواستاریم.

حجت‌الاسلام حاجی‌علی‌اکبری تاکید کرد: امروز آمریکا با هشت تریلیون دلار هزینه‌کرد و کشته‌های زیاد باید از منطقه بیرون برود و به آن‌ها اعلام می‌کنیم حتی اگر ۸۰۰ تریلیون دلار هم هزینه کنند، راهی جز ترک غرب آسیا نخواهند داشت و تداوم حضور جز به تسریع افول شان نخواهد انجامید.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان‌کرد: در ماه‌های گذشته در داخل کشور نیز شاهد تحولات و پیروزی‌های بزرگی از جمله خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان و افزایش توان بازدارندگی از سوی نیرو‌های مسلح، شکل گیری یک مجلس انقلابی با یک رئیس جهادی، تداوم رویکرد تحولی و انقلابی قوه قضائیه پس از ۲ سال طرح تحول با حضور رئیس جدید، بودیم.

وی اضافه‌کرد: تشکیل دولت مردمی انقلابی که به‌خصوص در ۲ ماه گذشته از روی کار آمد دولت سیزدهم امید‌های زیادی در سطح جامعه از جمله با اجرای واکسیناسیون عمومی و مهار کرونا برانگیخته شد، حضور شهردار جدید انقلابی در تهران و به‌تازگی معرفی رئیس جدید صدا و سیما که امید می‌رود رویکرد انقلابی این سازمان تقویت شود، از جمله دیگر تحولات بزرگ ماه‌های اخیر کشور است.

علی اکبری خاطرنشان‌کرد: در ستاد نماز جمعه تاکنون بیش از ۶ هزار مسئله شناسایی و پیش از تشکیل دولت جدید ارائه شد که مورد موافقت حجت‌الاسلام رئیسی نیز قرار گرفت و این ستاد به عنوان یک سامانه دائمی مطالبات مردمی فعالیت خواهد کرد. 

انتهای پیام/

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا