ورزشی

تأثیر انتخابات اتحادیه تکواندو آسیا در معادلات فدراسیون ایران

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار ورزشی آلانه، انتخابات ریاست فدراسیون جهانی تکواندو و اتحادیه‌های تکواندو قاره‌ای روز 10 اکتبر (18 مهر ماه) به صورت آنلاین برگزار خواهد شد تا تکلیف مهمترین سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیرندگان تکواندو دنیا برای چهار سال آینده مشخص شود. 

اتفاق مهم برای ورزش و تکواندو ایران کاندیداتوری سیدمحمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو برای پست نایب رئیسی اتحادیه تکواندو آسیاست. پستی که رئیس فدراسیون تکواندو کشورمان در حال حاضر مسئولیت آن را برعهده دارد و باید برای انتخاب مجدد با پنج رقیب خود به رقابت بپردازد. 

تأثیر مهم برگزاری انتخابات نایب رئیسی اتحادیه تکواندو آسیا در سرنوشت تکواندو ایران، بندی مهم در اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی است که براساس آن هر رئیسی تنها به مدت سه دوره پیاپی یا سه دوره در ادوار مختلف می‌تواند مسئولیت ریاست یک فدراسیون را برعهده داشته باشد، مگر اینکه بعد از سه دوره ریاست یک فدراسیون، کاندیدا یا رئیس فدراسیون مسئولیت اجرایی در فدراسیون جهانی یا فدراسیون و اتحادیه‌های آسیایی داشته باشد. 

سیدمحمد پولادگر از سال 1379 ریاست فدراسیون تکواندوی ایران را برعهده دارد و در پنج دوره در سال‌های 79، 84، 88، 92 و 96 از مجمع انتخاباتی فدراسیون موفق به کسب رأی شده است.

با این شرایط اگر سیدمحمد پولادگر قصد حضور و کاندیداتوری دوباره در انتخابات 2 دی ماه سال جاری را داشته باشد، باید در انتخابات 18 مهر ماه اتحادیه تکواندو آسیا موفق به کسب رأی شود و مجدداً مسئولیت اجرایی بین‌المللی داشته باشد. البته در ماه‌های اخیر شایعاتی راجع به احتمال حضور پولادگر در پست معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان شنیده شده است. باید دید این شایعه به واقعیت تبدیل خواهد شد و یا اصلا رئیس فدراسیون تکواندو قصد حضور در انتخابات را دارد.

انتهای پیام/ 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا