سیاسی

استقرار ناوشکن سهند در لنگرگاه بندر سنت پترزبورگ روسیه/ دریادار خانزادی وارد روسیه شد + فیلم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه،   ناوشکن تمام ایرانی سهند در لنگرگاه بندر سنت پترزبورگ برای حضور در مراسم سان و رژه سالگرد تاسیس نیروی دریایی روسیه مستقر شده است.

همچنین ناو بندر مکران به دلیل عمق کم محل رژه و بزرگی این یگان شناور در دلتای ورودی رودخانه نوا در فاصله ۲۵ مایلی محل رژه استقرار خواهد یافت.

همچنین، امیر دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شامگاه شنبه دوم مردادماه با استقبال کاظم جلالی سفیر کشورمان در فدراسیون روسیه و مقامات نیروی دریایی روسیه وارد سن پترزبورگ شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش حضور ناوگان دریایی ایران در اقیانوس اطلس و دریای فنلاند را رویدادی تاریخی و بی‌نظیر دانست.

امیر دریادار حسین خانزادی در بدو ورود به روسیه، دریانوردی به سمت اقیانوس اطلس را حرکتی بزرگ و بی‌سابقه برشمرد و افزود: این حرکت بزرگ از چند ماه پیش در نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و نیرو‌های پرتلاش ما اکنون، خود را به دریای فنلاند و آب‌های سنت پترزبورگ رسانده‌اند.

این ناوگان در مسیر طولانی خود وارد مناطقی راهبردی در جهان شدند که تاکنون سابقه نداشت. حضور ناو سهند و ناو بندر مکران در خلیج فنلاند رویداد تاریخی است. این موفقیت بزرگ به معنای باز شدن دروازه‌های دریای شمال و دریای فنلاند به روی ناوگان ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

امیر دریادار خانزادی با اشاره به دعوت فرمانده نیروی دریایی و وزیر دفاع روسیه برای حضور هیات جمهوری اسلامی ایران در مراسم رژه سالانه نیروی دریایی روسیه گفت: در حاشیه این مراسم با همتای روسی و مقامات بلندپایه نظامی روسیه دیدار و راه‌های گسترش و توسعه همکاری‌های دوجانبه را بررسی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا