سیاسی

امام خمینی مردم‌سالاری دینی را باور داشتند/ مسئولین خاک پای مردم هستند

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار  مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه،  علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس پس از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آنچه که امام عظیم‌الشان دنبال می‌کردند و جامعه طلب می‌کردند باید بماند؛ مهم ماندن راه امام (ره) است، نه بودن و نبودن ما.

وی افزود: امام ضربه زدن به جامعه اسلامی را جایز نمی‌دانستند. امام مردم‌سالاری دینی را باور داشتند و می‌گفتند مسئولین خاک پای مردم هستند.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس تاکید کرد: امام یک تار موی کوخ‌نشینان را به کاخ‌نشینان نمی‌دادند، اما امروز در جامعه کاخ‌نشین داریم.

زاکانی افزود: رئیس جمهور آینده باید به جماران بیاید و از در و دیوار آن درس بگیرد و با تکیه با مردم بتواند فقر را ریشه‌کن کند.

به این دلیل کنار رفتم که راه امام خمینی داشته باشد‌. بودن یا نبودن ما موضوعیتی ندارد بلکه بودن و نبودن راه امام اهمیت دارد.

او افزود: امام به ۷ ویژگی معتقد بودند. ما کنار رفتیم تا این سنت ها ادامه یابد.

زاکانی ادامه داد: به سنت های الهی، اسلام حداکثری، اعتقاد به حفظ نظام اسلامی، اعتقاد به طبعیت از ولی فقیه و اوامر ایشان، مردم سالاری دینی و …. باید احترام بگذاریم. روسای جمهور باید مانند مردم باشند و ریشه فساد و دزدی را از بین ببرند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا