ورزشی

نظری: یکی از دلایل موفقیت تیم همدلی بازیکنان و کادر فنی بود/ شانه به شانه قدرت‌های دنیا حرکت می‌کنیم

پنل اس ام اس هیرو

حسینعلی نظری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آلانه، در خصوص کیفیت فنی مسابقات پومسه قهرمانی آسیا اظهار داشت: قطب‌های تکواندو دنیا در آسیا هستند و کشورهای کره‌جنوبی، فیلیپین و ایران از قدرت‌های پومسه دنیا هستند. سطح فنی مسابقات این دوره نشان داد که همه تیم‌ها در حال کار کردن هستند و حتی لبنان به عنوان میزبان با تمام توان در مسابقات شرکت کرده بود. خدا را شکر می‌کنم  که تکواندو ایران به بلوغی رسیده که در آسیا شانه به شانه با کره‌جنوبی قدرت تکواندو دنیا حرکت می‌کند.

وی اضافه کرد: حضور پومسه در بازی‌های آسیایی باعث خواهد شد همه کشورها سرمایه‌گذاری خوبی در آینده داشته باشند. همیشه رقابت قهرمانی در آسیا میان کشورهایی است که از آنها اسم بردم، اما با وجودی که مدت آماده‌سازی ما چندان زیاد نبود، از لحاظ روحی و روانی پیشرفت خوبی داشتیم و روز گذشته نیز مزد زحمات خود را دریافت کردیم. همه بچه‌های ما با رقبای قدرتمند خود شانه به شانه حرکت کردند و فیلیپین نتوانست عملکرد بهتری از ما داشته باشد.

سرمربی تیم ملی پومسه با اشاره به کسب عناوین برتر مسابقات توسط ورزشکاران ایرانی گفت: بهترین بازیکن مسابقات، آتوسا فرهمند پارسا از تیم بانوان ایران شد و عنوان ارزشمندترین بازیکن مسابقات نیز به حمید نظری رسید. با نفرات کم توانستیم در مجموع 2 طلا، 7 نقره و 2 برنز کسب و دوباره عنوان نایب قهرمانی خود را تکرار کنیم. دستاوردی که نشان می‌دهد تکواندو ایران در دوران کرونا تعطیل نبوده و بچه‌ها تمرینات خود را انجام می‌دادند.

نظری در خصوص ارزیابی خود از اختلاف کم نفرات ایران در برخی رده‌های سنی با رقبای کره‌ای گفت: فاصله ما با تیم کره‌جنوبی تیم اول مسابقات بسیار کم است و در بخش فری استایل با چهار صدم بازی را واگذار کردیم. این نشان می‌دهد که اگر اردوهای منظم‌تر و در مسابقات حضور پررنگ‌تری داشته باشیم این فاصله قابل جبران است. یک دیدار تدارکاتی از لحاظ انتقال تجربه برای ما معادل یک ماه اردوی منظم خواهد بود. یکی از کارهای ما برای این مسابقات رساندن بچه‌ها از لحاظ روحی بود تا باور کنند که فدراسیون در شرایط کرونا به آنها اهمیت می‌دهد.

وی افزود: از لحاظ فنی مقداری از کره‌جنوبی که بنیان‌گذار این ورزش است، عقب هستیم و اگر بتوانیم در گذر زمان اختلاف تجربه‌ خود را با این کشور جبران کنیم، در آینده آنها را بیشتر  آزار خواهیم داد. تمام بازیکنان ما در رده‌های سنی مختلف در این مسابقات مدال گرفتند و حتی برخی بچه‌های ما مانند علی سلمانی و حمید نظری موفق به کسب دو مدال شدند که این نشان می‌دهد بچه‌ها از فرصت‌ها نهایت استفاده کردند. خوشحال هستم که تیم کیفی برای این مسابقات بستیم و توانستیم به اهداف مدنظر فدراسیون دست پیدا کنیم.

سرمربی تیم ملی پومسه در خصوص کسب عنوان بهترین مربی مسابقات گفت: برای اولین بار در سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا که موفق به قهرمانی مسابقات شدیم، این عنوان را به دست آوردم. در این مسابقات دوباره به این عنوان رسیدم که سومین عنوان بهترین مربی مسابقات توسط یک مربی ایرانی بود.

نظری با ابراز رضایت از عملکرد بازیکنان  تیم ملی پومسه گفت: ترکیب ما در این مسابقات تلفیقی از باتجربه‌ها و جوانانی مانند مهربان بود که درخشش خوبی در این مسابقات داشت. گماریان و نظری دو جوان دیگری بودند که به تیم تزریق کردیم و این جوانان در کنار باتجربه‌هایی مانند علی سلیمانی، حمید نظری و حسین بهشتی ترکیب خوبی را تشکیل دادند. از تمام ظرفیت‌ها استفاده کردیم و بازیکنانی مانند حمید نظری و علی سلمانی تجربیات خود را در اختیار جوانان قرار می‌دادند. بازیکنان ما همدل بودند و یکی از رموز موفقیت این تیم همین مسئله بود.

وی یادآور شد: از طرف جامعه پومسه از زحمات و دغدغه‌های فدراسیون تکواندو، سازمان تیم‌های ملی و دیگر ارکان فدراسیون برای رشته پومسه  تشکر می‌کنم و همچنین از صمدی تبار دستیارم به عنوان یک مربی حرفه‌ای تشکر می‌کنم که از حق و حقوق خود گذشت تا در شرایط سخت مالی  به مجموعه فدراسیون کمک کند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا