سیاسی

رئیسی: هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداریم / باید توان صنایع کوچک را افزایش دهیم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما گفت: تحولی که باید ایجاد شود و در این مقطع برای کشور نیز ضرورت دارد، اجرای عدالت است، اگر اجرای عدالت در همه سطوح صورت بگیرد، جلوی فساد نیز گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه واژه فساد، واژگان قرآنی تعریف شده بر اعتدال دلالت دارد، افزود: هر چیزی که از اعتدال خارج شود، منجر به فساد می‌شود، البته خرد و کلان نیز دارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: محور ما اجرای عدالت است و تحول نیز یک ضرورت است، محور ما این است که باید در تمام سطوح اجرایی کشور اجرای عدالت مدنظر قرار گیرد.

رئیسی ادامه داد: ممکن است ما گاهی ادعای عدالت داشته باشیم و گاهی نیز مردم احساس عدالت کنند، ما به دنبال احساس عدالت هستیم، به طوری که مردم کوچه و بازار نیز بگویند که عدالت اجرا می‌شود.

وی با طرح این سوال که سازوکار‌های اجرای عدالت را چگونه باید تعریف کنیم، گفت: در دولت سازوکار‌های مهمی که می‌تواند عدالت را اجرا و با فساد مبارزه کند، بسیار حائز اهمیت است، مردم نیز قاچاق، فساد، زمین‌خواری و مفاسد بانکی را زمینه‌های فساد می‌دانند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مفاسد بانکی یکی از مشکلات جدی کشور اسـت، تصریح کرد: ارتشا و رانت خواری از مصادیق فساد است که باید به طور جدی با آن مقابله کرد.

رئیسی تاکید کرد: در هر جایی که می‌خواهد امتیاز و مجوزی از بخش‌های دولتی به بخش خصوصی واگذار شود، جزء نقاطی است که باید به دقت مورد نظارت جدی قرار گیرد. به عنوان مثال، پرداخت تسهیلات بانکی از نقاطی است که باید مورد بررسی و نظارت جدی قرار گیرد، زیرا مشکلات زیادی دارد.

وی گفت: بانک‌ها و بانک‌های عامل و حتی نظارت‌هایی که بانک مرکزی می‌کند نیازمند بررسی‌های دقیق است.سازوکار‌های ما باید سازوکار‌های کارآمد باشند.

سیدابراهیم رئیسی ادامه داد: معتقدم یکی از مشکلات جدی کشور، فقدان شفافیت است. اگر ما شفافیت را اجرا کنیم بسیاری از مسائل حل می‌شود.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال سامانه‌هایی مانند بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، بنادر و کشتیرانی، گمرکات و مجموعه‌ای از اینها، اگر با هم مرتبط شوند، یک سامانه فعال اقتصادی که داده‌های مختلفی به آن وارد می‌شود، به طور مرتب مورد نظارت قرار می‌گیرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این سامانه بر ارز و کالا‌ها نظارت می‌شود و واردات و صادرات به طور کامل می‌تواند تحت اشراف قرار گیرد.

رئیسی افزود: هیچ کس نیست در کشور که به اهمیت موضوع شفافیت پی نبرده باشد، خوشبینانه این است که قصدی برای شفافیت داشته اند، در این قضیه رانت وجود دارد.

وی تاکید کرد: اگر این سامانه فعال شود دست خیلی‌ها قطع می‌شود و زمینه‌های بسیاری از فساد از بین می‌رود، بنده در قوه قضائیه پرونده‌هایی را بررسی می‌کنم و می‌بینم که روابط ثروت و قدرت وجود دارد که نمی‌خواهند پرونده‌ای بررسی شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: ۱۰ برابر این مقاومت‌ها در دستگاه‌های اجرایی وجود دارد تا این سامانه‌ها برای شفافیت فعال نشود، هر سامانه‌ای که بخواهد اوضاع را سامان داده و بخواهد دست رانت خواری و فساد را در کشور قطع کند با مقاومت‌هایی از سوی دستگاه‌های اجرایی روبرو می‌شود.

در حال تکمیل…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا