سیاسی

رئیسی: به دنبال عدالت در توزیع امکانات و تسهیلات در کشور هستیم / وظیفه دولت تامین اشتغال مردم است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه،  حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عضر امروز (پنجشنبه) در برنامه تلویزیونی «رئیس جمهور و جوانان» به بیان دیدگاه‌های خود پرداخته و به سوالات جوانان درخصوص مسائل مختلف کشور پاسخ گفت. 

وی در ابتدای این برنامه با اشاره به بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه که دغدغه مردم است مهم است، چون مردم اعتماد کرده و سرمایه خود را در اینجا گذشته اند تا نفعی حاصل کنند. اصل بازار سرمایه یکی ار منابع تامین مالی تولید در کشور است و باید به این سمت و سو برود، ولی تقاضا یا حضور یا افزایش سهام در بازار بورس در این چند وقت بالارفت و به مثابه این درخواست عرضه اتفاق نیافتاد و از طرفی بازار سرمایه مدیریت نشد.

وی ادامه داد: اگر نظارت دقیق بر بازار سرمایه انجام می‌شد با این مشکل مواجه نمی‌شدیم و آنچه اتفاق افتاد و مردم را نگران کرده، عبارت از این است که مدیریت و نطارت دقیق نشد و عرض لازم انجام نشد و بازار بورس عمق پیدا نکرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: دولت می‌خواهد از بازار سرمایه کسری بودجه خود را تامین کند و برداشت از بازار سرمایه به میزان بالا باشد یا سهامداران حقوقی بازار سرمایه رعایت نکنند. آگاهی درستی درمورد بازار سرمایه به مردم داده نشد و این آگاهی بخشی درست مدیریت نشد. دولت فقط اعلام کرد در این عرصه بیایید، ولی مدیریت نکرد.

وی ادامه داد: باید حتما بازار سرمایه مدیریت و نظارت شود و باید به بازار سرمایه عمق بخشیده شود و راه را برای عرضه‌های شرکت‌ها باز کنیم و کار‌های اداری دست و پاگیر در این مسیر رفع شود. باید سازو کاری برای تضمین به سهامداران خرد بوجود بیاید و دولت نباید این را قلکی ببیند تا هروقت می‌خواهد دست کند و از آن استفاده کند.

رئیسی اظهار کرد: نوعی بی عدالتی و بی نظمی در پرداخت تسهیلات هست و این گویا قرار است ۵ درصد تسهیلات مربوط به ۹۵ درصد را دریافت کنند و ۹۵ درصد از دریافت این تسهیلات بی بهره‌اند یا کارشان با مشکل مواجه است.

وی افزود: آن چند درصد که وام‌ها را دیافت کرده اند در تولید مصرف می‌کنندو وظیفه بانک مرکزی نظارت و کنترل بر نظام بانکی است و با توصیه کردن کار جواب نمی‌دهد و کار مدیر اجرایی مدیریت و حساب‌کشی است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: بنا داریم تا عدالت در توزیع امکانات و تسهیلات را در دستور کارمان قرار دهیم.

در حال تکمیل…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا