ورزشی

واکنش پرویز هادی به اظهارات رئیس فدراسیون کشتی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه، پس از صحبت‌های علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی در یک برنامه زنده تلویزیونی علیه پرویز هادی ملی‌پوش سابق تیم کشتی آزاد، این سنگین وزن با ابراز تاسف از الفاظی که به او نسبت داده شده عنوان کرد؛ تا کشتی در مدیریت چنین افرادی است ترجیح می‌دهد دیگر پا روی تشک مسابقه نگذارد.

هادی ضمن قدردانی از تمامی مردم ایران، علی‌الخصوص هم‌زبانانش، مسئولان استان و رسانه‌های مستقلی که همواره به دنبال شفاف‌سازی هستند، اظهار داشت: در گفت‌وگویی که چندی قبل از من درخصوص مسابقات انتخابی تیم ملی جهت اعزام به المپیک منتشر شد، هدفم بیان مواردی برای احقاق حقوق تمامی کشتی‌گیران بود، نه صرفاً شخص خودم.

عنواندار کشتی جهان با اشاره به شرایط سخت تمرین کشتی‌گیران برای حفظ آمادگی بدنی در زمان شیوع کرونا در کشور اظهار داشت: نزدیک به یک سال و نیم است با محدودیت‌های بسیاری از جمله تعطیلی سالن‌های کشتی مواجه بودیم و همین امر کشتی‌گیران را مجبور کرد تا در فضاهای باز پارک‌ها، روی چمن و … تمرینات خود را انجام دهند، با این امید که در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت کنند و مزد زحماتشان را بگیرند.

پهلوان کشور نگاه سلیقه‌ای را عامل زیر پا گذاردن عدالت عنوان کرد و افزود: ای کاش مسئولان امر توضیح شفافی مبنی بر عدم برگزاری مسابقات انتخابی به کشتی‌گیران ارائه کنند و بگویند علیرغم عدم برگزاری مسابقات کشوری و انتخابی، نفرات دعوت شده به حضور در مسابقات جام تختی را به چه شکل انتخاب کردند.

پرویز هادی با بیان اینکه درخصوص حق خود مانند همه کشتی‌گیرانی که در شهرستان‌های مختلف در حال تمرین هستند، صحبت کرده است، ابراز داشت: پس از آن گفت‌وگو رئیس فدراسیون کشتی در یک برنامه زنده تلویزیونی از ادبیاتی که در شأن ورزش کشتی نبود، خطاب به من استفاده کرد.

وی جوانمردی، پهلوانی، بزرگ‌مردی، فروتنی و احترام و اخلاق را همواره سرلوحه رفتار کشتی‌گیران دانست و گفت: رئیس فدراسیون کشتی علیرغم اینکه باید الگو باشد، به جایگاه قهرمانی که سال‌ها با جان و دل برای به اهتزار درآوردن پرچم کشورش تلاش کرده است توهین می‌کند و متاسفانه مجری رسانه ملی نه تنها گفته‌های رئیس فدراسیون کشتی را نفی نمی کند بلکه به آن می خندد.

عنواندار کشتی جهان با اشاره به اینکه یکی از مربیان تیم ملی در مصاحبه‌ای عنوان کرده است؛ طی شش الی هفت ماه گذشته پرویز هادی به اردوی تیم ملی دعوت شد اما حضور پیدا نکرده است، اظهار داشت: درصورتی که مستنداتی از این دعوت وجود دارد، آن‌را ارائه کنید.

وی تاکید کرد: به رسم پهلوانی که از بزرگان کشتی آموختم، در پاسخ به توهینی که به من شد سکوت می‌کنم و نمی‌خواهم پاسخ رئیس فدراسیون را با اصطلاحاتی که ایشان به کار برد، بدهم. در شأن شخصیت من نیست مانند ایشان رفتار و با آن الفاظ صحبت کنم.

هادی در پایان با بیان اینکه وقتی به یک قهرمان ملی توهین می‌شود، به همه پیشکسوتان و مدال‌آوران بی‌احترامی شده است، گفت: به احترام همه موسپیدان کشتی تا زمانی که کشتی در مدیریت چنین افرادی است و تفکرات پوچ و اصطلاحات غیرمؤدبانه بر آن حاکم می باشد، ترجیح می‌دهم در خلوت خود و در زادگاهم به تمریناتم ادامه دهم و پا روی تشک مسابقه نگذارم. به امید روزی که روحیه پهلوانی و جوانمردی در فدراسیون کشتی مجدداً احیا شود و در آخر دست یکایک هم‌وطنان عزیزم، بخصوص همزبانانم که همیشه از من حمایت کردند را می‌بوسم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا