ورزشی

فرزام: در مسابقات انتخابی المپیک رقبای آسیایی را راحت پشت سر گذاشتیم/ حضور در کاپ جهانی به آمادگی بچه‌ها کمک می‌کند

پنل اس ام اس هیرو

افشین فرزام در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آلانه درباره مسابقات انتخابی المپیک در رشته روئینگ، اظهار داشت: شرایط بچه‌ها خوب بود و این نتیجه‌ای که کسب شد نسبت به ادوار گذشته بهتر بود. با توجه به محدودیت‌های زیادی که داشتیم، شرایط سخت بود. سال گذشته در همین زمان بچه‌ها را به اوج آمادگی رسانده بودیم و آماده رفتن به مسابقات انتخابی بودیم، اما دو هفته قبل از اعزام، مسابقات کنسل شد و بعد از آن شرایط کرونایی را در کشور داشتیم و پنج شش ماه اردوها تعطیل شد. ما هم از نظر روحی و فکری و هم جسمی باید بچه‌ها را دوباره به آمادگی و شرایط ایده‌آل می‌رساندیم، آنهم در شرایطی که سلامتی آنها حفظ می‌شد.

وی در ادامه افزود: قایقرانان از بدو ورود به ژاپن مدام با تست کرونا چک می‌شدند و تست PCR می‌دادند. تمام اینها باعث می‌شد فشار مضاعفی را تحمل کنیم. خدا را شکر که بچه‌ها به سلامت به مسابقه رسیدند.

 

سرمربی تیم روئینگ کشورمان تأکید کرد: مسابقات انتخابی المپیک در ژاپن فشرده بود و دو روز قبل از آغاز رقابت‌ها، به محل برگزاری رسیدیم. متأسفانه شرایط جوی نامناسب بود و امکان تمرین وجود نداشت. به همین خاطر یک روز هم مسابقات لغو شد. در نهایت و در دو روز مجبور شدند مسابقات مقدماتی، نیمه نهایی و فینال را برگزار کنند. این برای اولین بار بود که در روئینگ در یک روز دو مسابقه سخت داشتیم. فکر می‌کنم آمادگی بچه‌ها خوب بود و از پس کار برآمدند.

وی همچنین یادآور شد: در این مسابقات فقط ژاپن توانست بهتر از ما عمل کند، آنهم به این خاطر بود که میزبان بود و پنج سال بود برای این روز برنامه‌ریزی کرده بودند. ژاپنی‌ها دو سه ورزشکار خود را در هیچ مسابقه نیاورده بودند و ما هیچ آنالیزی از آنها نداشتیم، ولی سایر رقبا مثل ازبکستان، قزاقستان، هند، چین تایپه و کره جنوبی را به راحتی پشت سر گذاشتیم.

فرزام درباره لزوم برنامه‌ریزی برای ادامه مسیر روئینگ تا المپیک گفت: باید به ایران برگردیم و یک برنامه‌ریزی خوب و دقیق انجام دهیم. یکی از این برنامه‌ها می‌تواند حضور در کاپ سه جهانی باشد که ماه آینده برگزار می‌شود. بچه‌ها سال‌هاست در مسابقات جهانی شرکت نکردند و خیلی خوب است که از قبل المپیک با حریفان جهانی رو‌به‌رو شوند و کسب تجربه کنند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا