ورزشی

تشدید درگیری‌ها در قدس اشغالی/ قدس به پادگان نظامی اشغالگران تبدیل شد/ تعداد زخمی‌ها به ۶۴ نفر رسید

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش گروه بین الملل آلانه، اداره اوقاف اسلامی قدس اعلام کرد که به رغم محدودیت‌های رژیم صهیونیستی و ممانعت از حضور هزاران نفر در مسجد الاقصی، بیش از 90 هزار نفر برای اعتکاف در شب قدر در این مسجد مبارک حضور دارند.

بعد از اقدام رژیم صهیونیستی در جلوگیری از ورود اتوبوس به قدس اشغالی، هزاران فلسطینی از راه دور و  با پای پیاده خود را به مسجدالاقصی رساندند. 

 

خبرنگار المیادین از قدس اشغاالی گزارش داد که درگیری‌ها بین جوانان فلسطینی و نیروهای اشغالگر در «باب العامود» از سرگرفته شده است.

شبکه تلویزیونی الجزیره در این باره گزارش داد که نیروهای اشغالگر برای متفرق کردن جوانان فلسطینی در باب العامود به بمب‌های گازی متوسل شدند. 

بر اساس این گزارش،  نظامیان اشغالگر چندین نفر از فلسطینی‌ها را در این منطقه بازداشت کردند.

نظامیان صهیونیست سعی دارند که میدان باب العامود را از حضور خبرنگاران خالی کنند.

بر اساس آمار جدید هلال احمر فلسطین شمار زخمی‌های درگیریهای امشب به 64 نفر رسید که به علت  شدت  و وسعت مناطق درگیری احتمال افزایش آن وجود دارد.   

هلال احمر فلسطین  همچنین اعلام کرد که نظامیان صهیونیست به آمبولاس و کادر درمانی اجازه ورود به باب العامود برای انتقال مجروحان و نیز درمان دهها مجروح درگیری‌ها را نمی‌دهند.

قدس به پادگان نظامی تبدیل شد/ استقرار نیروهای ویژه در ورودی‌های مسجدالاقصی

تصاویر منشر شده در رسانه ها نشان می‌دهد که نظامیان صهیونیست در مناطق مختلف قدس اشغالی مستقر شدند و این شهر را به پادگان نظامی تبدیل کرده‌اند. نظامیان صهیونیست همچنین مراکز تجاری در شهرک قدیمی قدس را بستند.

الجزیره گزارش داد که واحد‌های ویژه نیروهای اشغالگر در ورودی السلسه و المغاربه در مسجدالاقصی مستقر شده‌اند.

نظامیان اشغالگر همچنین تجمع اعتراضی زنان را در محله الشیخ جراح و باب العامود در قدس اشغالی سرکوب کردند. 

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که نظامیان صهیونیست چندین تن از زنان فلسطینی را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

ویدیوهایی‌های منتشر شده از حمله وحشیانه نظامیان اسرائیلی به یک دختر جوان فلسطینی در محله الشیخ جراح در قدس اشغالی  و بازداشت او حکایت دارد. 

درگیری جوانان فلسطینی با صهیونیست‌ها در مناطق مختلف فلسطین اشغالی

منابع خبری از درگیری بین جوانان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در نزدیکی گذرگاه «قلندیا» در شمال قدس اشغالی خبر دادند.

این منابع همچنین از درگیری‌ها در شهرک «حواره» در جنوب نابلس گزارش می دهند.

منابع رسانه‌ای همچنین از آغاز درگیری‌ها در ورودی روستای«بیتا» در جنوب نابلس خبر دادند.

همچنین درگیری‌هایی بین جوانان فلسطینی با نظامیان صهیونیستی در گذرگاه «الجلمه» در غرب جنین گزارش شده است.

نیروهای اشغالگر اسرائیلی چندین تجمع اعتراض آمیز جوانان فلسطینی در کرانه باختری را سرکوب کرد.

 

درگیری جوانان فلسطینی با اشغالگران اسرائیلی در نوار مرزی غزه

منابع فلسطینی از درگیری جوانان فلسطینی با نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در نوار مرزی شرق غزه خبر دادند. 

خبرنگار آلانه از غزه گزارش داد که چندین  فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شده‌اند. 

هزاران فلسطینی امشب به نشانه حمایت از ساکنان قدس و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه نمازگزاران در مسجد الاقصی در نوار مرزی غزه دست به تظاهرات زدند.

در همین حال، فعالان فلسطینی در نوار غزه در واکنش به جنایات اشغالگران اسرائیلی ارسال بالن‌های آتش‌زا به سمت اراضی اشغالی را ازسرگرفته‌اند.

استقرار سامانه گنبد آهنین در مرزهای جنوب غزه 

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که ارتش اسرائیل پس از اظهارات «ابوعبیده » سخنگوی گردان‎های قسام، از ترس وقوع درگیری با مقاومت فلسطین در نوار غزه، سامانه گنبد آهنین را در مرزهای جنوبی این منطقه تحت محاصره مستقر کرده است.

ابوعبیده سخنگوی گردان‌های قسام گفته بود: ثبات و پایداری فلسطینیان در قدس و مسجد الاقصی را می‌ستاییم و به آن‌ها می‌گوییم که «محمد ضیف» فرمانده کل قسام به شما وعده‌ داده و قطعا خلف وعده نخواهد کرد.

 

  ****تحرکات در عرصه سیاسی فلسطین****  

تماس‌های امنیتی قاهره با تل آویو

شبکه العربیه هم از تماس‌های امنیتی قاهره با رژیم صهیونیستی خبر داده و گزارش داد که قاهره در این تماس‌ها بر لزوم توقف اقدامات تنش آمیز در قدس و اقدامات غیرقانونی این رژیم برای تخلیه منازل فلسطینی‌ها تاکید کرده است.  

گفتگوی تلفنی امیر قطر با اهنیه و  ابومازن در مورد تحولات فلسطین

همچنین در عرصه سیاسی « اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با «تمیم بن حمد» امیر قطر درباره آخرین اوضاع و تحولات فلسطین تلفنی گفت‌وگو کرد.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر همچنین با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تلفنی گفتگو کرد.

خبرگزاری فلسطینی “وفا” اعلام کرد که طرفین در این مکالمه تلفنی در مورد آخرین تحولات فلسطین به ویژه درگیری‌های جاری در قدس اشغالی و مسجد الاقصی و حملات وحشیانه نظامیان و شهرک‌نشینان اسرائیلی به روزه‌داران و نمازگزاران فلسطینی گفتگو کردند.

 

امیر قطر بر حمایت کشورش از مبارزات ملت فلسطین برای رسیدن به حقوق خود و تثبیت موجودیتش در شهر قدس و حمایت از مقدساتش تاکید کرد و گفت قطر آماده مبادرت به هر اقدامی برای وقف ظلم و جنایات علیه ملت فلسطین است.

شیخ تمیم همچنین بر اهمیت وحدت فلسطینیان و ضرورت تشکیل دولت وحدت ملی به منظور مقابله با چالش‌های پیش روی مسئله فلسطین تاکید کرد.

محمود عباس نیز اظهار داشت که تحقق وحدت ملی و برچیدن دودستگی و اختلافات داخلی و تشکیل دولتی مورد قبول جامعه بین‌الملل برای کمک به فلسطینیان در چنین شرایط سخت و دشواری امری ضروری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا