سیاسی

دولت جدید آمریکا دست به هیچ اقدام قابل ذکری در پرونده فلسطین نزده است

پنل اس ام اس هیرو

قدومی در وبینار «قدس شریف، محور همگرایی و وحدت جهان اسلام»:

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، خالد قدومی همزمان با فرارسیدن روز قدس، در وبینار «قدس شریف، محور همگرایی و وحدت جهان اسلام» گفت: افغانستان در طول تاریخ پنجه در پنجه نیرو‌های استعمارگر انداخته و همچنان برای تحقق امنیت و آرامش کشور متبوع خویش تلاش مستمر دارد. همچنین درود می‌فرستم به این ملت غیور و مجاهد که علی رغم همه مشکلات و سختی‌ها همواره در کنار برادرانشان در فلسطین و قدس حضور داشته و پشتیبان مقاومت فلسطین بوده است.

نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در ایران با بیان اینکه همه ساله در این ایام این سوال در مورد اهمیت روز جهانی قدس مطرح می‌شود، گفت: بسیاری از همکاران من در ابراز جلوه تاریخی این رویداد و اهمیت این ابتکاری که امام خمینی (ره) مطرح ساختند، علاقه وافری نشان می‌دهند. واقعیت این است که به رغم اهمیت این بعد قضیه که رویکرد و هویت انقلاب اسلامی را در آن برهه مشخص ساخت، شاهد هستیم که هر سال یک بعد مهم دیگری بروز و ظهور می‌کند چرا که قدس به دلیل برکت پویا و تجدید پذیری که دارد، همواره جرقه اول و شاخص انتفاضه‌ها و قیام‌ها در فلسطین را از ابتدای قرن زده است و تا به امروز ادامه دارد.

قدومی تأکید کرد: چند روز قبل دختران و پسران بیت المقدسی مانع از حضور ناپاک صهیونیست‌های تندرو به مسجد الاقصی شدند و دایره درگیری به شمال فلسطین، غزه و کرانه باختری نیز کشیده شد. جا دارد به عملیات قهرمانانه جوان فلسطینی اشاره کنم که توانست سه سرباز مسلح صهیونیستی را مجروح کند و سالم منطقه را ترک گوید. این یکی از عملیات بی‌نظیر است از این جهت که منطقه عملیاتی به معنای واقعی کلمه یک پادگان نظامی است و صد‌ها نیرو و تجهیزات نظامی در آن مسقر هستند و افزون بر آن ده‌ها دوربین مراقبتی تعبیه شده است. با این حال این دلاور فلسطینی توانست در جایی که قریب به هزار سرباز صهیونیست وجود دارند، حداقل سه تن را مجروح کند و سالم بازگردد.

نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در ایران افزود: قدس کانون الهام بخش و محور مسائل انسانی است. قدس یعنی پیروزی حق بر باطل. این است اهمیت و معنای حقیقی قدس که امام خمینی (ره) به خوبی متوجه آن شدند و با اختصاص روزی به همین نام، یک سنت حسنه پایه گذاری کردند. صهیونیست‌ها مذبوحانه تلاش کردند به محوطه مسجد الاقصی وارد شده و به لحاظ مکانی و زمانی تقسیم بندی کنند و مانع از حضور مستمر نمازگزاران و نگهبانان شوند. صهیونیست‌ها همچنین بسیاری از اهالی بیت المقدس را کوچاندند تا به گمان خود بافت جمعیتی این شهر را به سود یهودیان تغییر دهند. صهیونیست‌ها قصد دارند ساکنان اصلی را به زور بیرون برانند تا فضا را برای تغییر هویت این شهر و یهودی سازی آن مهیا کنند.

وی ادامه داد: این تلاش‌های صهیونیست‌ها در حالی انجام می‌شود که امت‌های عربی و اسلامی دچار جمود و تفرقه شده و بجای اینکه فرصتی برای پیروز شدن بر این دشمن نابکار فراهم کند، بعضی از نخبگان سیاسی حکومت‌ها ارزش‌های دینی، اخلاقی و فرهنگی را زیر پا گذاشته و اقدام به عادی سازی روابط با این رژیم می‌کنند. شایسته است به همین مناسبت تأملی جدی در برابر سرنوشت امت مان داشته باشیم. ببینید چطور دلاوران و پایمردان ایستاده در برابر گستاخی و قلدری ائتلاف صهیونیستی – آمریکائی در فلسطین و یا در منطقه در محاصره قرار داده می‌شوند.

نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در ایران با اشاره به تغییر دولت در آمریکا و با بیان این مطلب که جو بایدن دست به هیچ اقدام مثبتی نزده است، گفت: استکبار نمی‌خواهد که آزادگان منطقه سرنوشت خود را به دست گیرند و یا مستقل باشند بلکه می‌خواهد ما عقب مانده و دچار تفرقه باشیم و یکدیگر را بکشیم تا رژیم صهیونیستی همه کاره منطقه شود. ما امروز در برابر چالش جدی قرار گرفته‌ایم، چرا که دولت جدید آمریکا دست به هیچ اقدام قابل ذکری در پرونده فلسطین و حتی در بسیاری از پرونده‌های منطقه نزده است که بشود آن را تغییر و یا عدول از سیاست‌های قلدرمآبانه دولت پیشین تلقی کرد.

قدومی با استناد به اظهار نظر‌های دولتمردان جدید آمریکا گفت: ان‌ها بطور کامل جانب رژیم صهیونیستی را می‌گیرند و در حوادث اخیر دیدیم که چگونه روایت و ادعای صهیونیست‌ها را تایید کردند و از زبان وزیر دفاع آمریکا شنیدیم که به صراحت گفت “ما و صهیونیست‌ها فقط شریک نیستیم بلکه یک خانواده ایم”. این اظهارات از جهت وقوع حوادث امنیتی در منطقه مثل انفجار در تاسیسات هسته‌ای نطنز و یا اقدامات خشونت باری که علیه مردم بی دفاع بیت المقدس روی می‌دهد، حائز اهمیت است. دولت جدید آمریکا نه از به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی عقب نشینی کرد و نه سفارت خود را به تل آویو برگرداند.

نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در ایران با بیان اینکه چاره‌ای جز کنار گذاشتن اختلافات طایفه‌ای و یا قومیتی در سطح منطقه نداریم، تصریح کرد: ما باید بتوانیم با فراغ بال به مقابله با دشمن اول و آخر امت یعنی رژیم صهیونیست بپردازیم. به همین مناسبت، از همه آحاد امت اسلامی و آزادگان جهان می‌خواهم از حقوق حقه فلسطین در برابر جنایات صهیونیست‌ها پشتیبانی کنند. مقاومت فلسطین به مسیر جهادی خویش علیه ظلم و جور رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهد چرا که به آرمان خویش ایمان دارد و مطمئن است که خداوند اجازه نخواهد داد که خون پاک شهدا هدر رود و در نبرد رهایی‌بخش یاور خواهد بود، نبردی که نصرت و پیروزی از آن مومنان در برابر جنایتکاران خواهد بود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا