ورزشی

دستگیری یکی از عوامل هجوم به ورزشگاه اولدترافورد / منچستریونایتد کمک کارکنانش به معترضان را تکذیب کرد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه، دو روز پس از هجوم گروهی از هواداران معترض باشگاه منچستریونایتد به ورزشگاه اولدترافورد برای اعتراض به ادامه حضور مالکان این باشگاه (خانواده گلیزر) که منجر به لغو بازی خانگی شیاطین سرخ و لیورپول در هفته سی‌و‌چهارم لیگ برتر انگلیس شد، پلیس شهر منچستر از دستگیری یکی از این افراد خبر داد.

در آشوبی که مخالفان خانواده گلیزر پیش از بازی من‌یونایتد به راه انداخته‌اند، 6 افسر پلیس به دلیل اعمال خشونت از سوی برخی از معترضان مجروح شدند که اکنون یکی از آن افراد که 28 سال سن دارد، دستگیر شده است تا از طریق او عاملان سازماندهی این اعتراض و حمله به پلیس شناسایی شوند.

معترضان خشمگین نه تنها به ورزشگاه اولدترفورد وارد شدند بلکه هتل لاوری محل استقرار بازیکنان منچستریونایتد قبل از مصاف‌شان با لیورپول را هم احاطه کردند و مانع از حرکت آنها به سوی ورزشگاه شدند. زمانی که پلیس قصد داشت مانع از تجمع و ایجاد مزاحمت از سوی آنها برای اعضای تیم شود، اعتراضات به درگیری کشیده شد و معترضان با پرتاب فشفشه، بطری و اشیای دیگر به سمت پلیس، چند مأمور این سازمان را مجروح کردند که یکی از آنها به بیمارستان منتقل شد.

در همین حال باشگاه منچستریونایتد شایعه‌ای که اخیراً درباره هجوم هواداران به ورزشگاه اولدترافورد منتشر شده و حاکی از کمک کارکنان باشگاه به معترضان برای ورود به ورزشگاه بوده را تکذیب کرد.

در برخی خبرها آمده بود که هواداران معترض ساعت 14 به وقت محلی در حالی توانستند از طریق ورودی نزدیک به «تونل مونیخ» وارد ورزشگاه اولدترافورد شوند که یکی از درهای ورودی از داخل به روی آنها باز شده بود. این خبر اما در بیانیه‌ای که در سایت باشگاه منتشر شده، قویاً تکذیب شده است. در این بیانیه آمده است که گروهی از معترضان با بالا رفتن از گیت‌های ورود تونل مونیخ وارد ورزشگاه شده و در ورودی را به روی سایرین باز کرده‌اند. گروهی دیگر هم با شکستن در آسانسور مخصوص افراد کم توان جسمی توانستند وارد زمین چمن شوند.

هنوز مشخص نیست که بازی تیم‌های منچستریونایتد و لیورپول چه زمانی برگزار خواهد شد به خصوص که هواداران معترض شیاطین سرخ تهدید کرده‌اند که این آخرین اعتراض آنها به مالکیت گلیزرها نخواهد بود و در واقع تا آنها اجازه ندهند من‌یونایتد دیگر نخواهد توانست به میدان برود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا