فناوری

گوگل شرایط جدید محیط کاری دفاتر برای دوران پساکرونا را توضیح داد

پنل اس ام اس هیرو

اگرچه گوگل یکی از اولین شرکت‌هایی بود که کارمندان خود را دورکار کرد، ولی این شرکت حالا در تلاش است تا هرچه زودتر نیروها را به دفاتر برگرداند. گوگل می‌خواهد با ترکیبی از فاصله‌گذاری اجتماعی، وایت‌بردهای دیجیتال، اتاق‌های ویژه کنفرانس و استفاده از نمایشگرهای بزرگ شرایط حضور دوباره در محیط کار را فراهم کند.

به گزارش نیویورک تایمز، این شرکت می‌خواهد با تغییرات ساختاری در ساختمان‌های خود ضمن حفظ ایمنی، کارمندان را به محل کار برگرداند. برای مثال، گوگل از دیوارهای حمل‌پذیر و بادکنکی استفاده می‌کند تا در هر زمان در صورت نیاز بتواند کارمندان را ایزوله کند. این شرکت از مدت‌ها پیش مایل به اجرای ایده فضاهای قابل جابه‌جایی بود و حالا بالاخره می‌تواند این ایده را با توجه به نیازهای روز پیاده‌سازی کند.

ایده‌های جدید گوگل در طول یک سال آینده در حدود ۱۰ درصد از دفاتر جهانی این شرکت اجرا می‌شود. ولی مقر اصلی آن‌ها در ماونتین ویو کالیفرنیا یکی از مراکزی است که این ایده‌ها بیشتر از بقیه در آن‌جا پیاده‌سازی خواهند شد.

گوگل همچنین می‌خواهد در حیاط و پارکینگ‌ها فضای کاری سر باز بسازد تا از جریان هوای آزاد استفاده کند. از دیگر تغییرات ساختمان‌های این شرکت می‌توانیم به بخش کافه‌ تریا اشاره کنیم که قرار است غذاها را به‌صورت یک‌نفره و بسته‌بندی‌ شده ارائه کند. افزون بر این، برنامه زمان‌بندی ویژه‌ای به‌صورت چرخشی تدوین می‌شود تا کارمندان لزوما به‌صورت همزمان در میزهای مجاور یکدیگر قرار نگیرند. در محیط‌های سرپوشیده هم به جای ترکیب هوای بیرون و چرخش مجدد هوای داخلی، فقط از تهویه هوای تازه استفاده خواهد شد.

در ادامه تصویری از اتاق کنفرانس ویژه‌ای را می‌بینید که به شکل دایره‌ای ساخته شده تا ضمن حفظ فاصله میان افراد، بتواند ارتباط چهره به چهره را فراهم کند و در عین حال میزبان افرادی باشد که به‌صورت دورکار در جلسه حاضر می‌شوند.

گوگل در نهایت باید نظر حدود ۷۰ درصد از کارمندان خود را که گفته بودند از دورکاری لذت می‌برند، در نظر بگیرد و در اجرای این سیاست‌ها لحاظ کند. بازگشت به شرایط عادی حتی پس از تزریق واکسن نیازمند زمان زیادی است، چرا که باید جامعه به ایمنی جمعی برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا