ورزشی

قطعنامه سازمان ملل متحد در مورد «پیشگیری از غرق شدگی» تصویب شد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه و به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، «پیشگیری از غرق شدگی» یکی از محورهای مورد بحث در جریان هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک بود که با تصویب قطعنامه‌ای در این زمینه همراه شد. این قطعنامه بر قابل پیشگیری بودن غرق شدگی تاکید دارد.

در همین راستا سازمان ملل متحد کشورهای عضو را ترغیب می‌کند که برنامه‌های پیشگیری از غرق شدگی را مطابق با توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی توسعه دهند. همچنین فدراسیون بین‌المللی نجات غریق نیز همه اعضا را تشویق کرد تا قطعنامه سازمان ملل را مورد بررسی قرار داده و توصیه‌های آن را در برنامه‌ریزی و فعالیت‌های داخلی مد نظر داشته باشند.

این مصوبات سازمان ملل متحد در حالی انجام شده که در فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران و توسط کمیته پیشگیری از غرق‌شدگی این فدراسیون، چشم‌انداز بلندمدت پیشگیری از غرق‌شدگی با الگوبرداری از دستورالعمل‌های فدراسیون جهانی، سازمان بهداشت جهانی و کشورهای پیش رو در این زمینه در حال تدوین و آماده سازی می‌باشد.

بر همین اساس تصویب قطعنامه سازمان ملل متحد در مورد پیشگیری از غرق‌شدگی و نامگذاری یک روز جهانی با این عنوان مورد استقبال و حمایت رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی کشورمان قرار گرفته است.

مهدی حیدری با تاکید بر اینکه قطعنامه سازمان ملل متحد می‌تواند در پیگیری فعالیت‌های مرتبط و داخلی فدراسیون مفید و راهگشا باشد، عنوان کرد که می‌توان از این اقدام به عنوان فرصتی برای تقویت زیرساخت‌های نجات غریق ایران جهت کاهش تعداد مغروقین استفاده کرد.

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا