ورزشی

تغییر زمان مسابقات هفته بیست‌ودوم لیگ برتر و دیدار پرسپولیس – استقلال

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه، سهیل مهدی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال کشور، در واکنش درخواست پرسپولیسی‌ها برای تعویق مسابقات اظهار داشت: وقتی نمایندگان کشور ما در تورنمنت بین‌المللی شرکت می‌کنند، نقش تیم ملی را دارند. تیم ملی کشور خط قرمز ماست و ما باید به آنها کمک کنیم تا با آسودگی خاطر وارد مسابقات بین‌المللی شوند و بهترین نتایج را به دست بیاورند. سه نماینده ما به مرحله بعد صعود کردند که می‌توانست تعداد آنها چهار تیم باشد. کشوری مثل قطر هیچکدام از نمایندگانش به مرحله بعد صعود نکردند و این نشان از شایستگی نمایندگان ما دارد.

مهدی ادامه داد: ما اکنون 14 بازی معوقه داریم و تقریباً‌ 15 هفته تأخیر در مسابقات‌مان رخ داده است. شهریور ماه نمایندگان‌مان دوباره باید به مسابقات بروند. اگر ما لیگ را تمام نکنیم، نمی‌توانیم فرصت نقل ‌وانتقالات را به تیم‌های خوب‌مان بدهیم که پرقدرت در مسابقات حضور پیدا کنند تا ان‌شاءالله امسال جام را با خودشان بیاورند.

وی که با برنامه رادیویی «صبح و ورزش» گفت‌وگو می‌کرد، در مورد شرایط پرسپولیس به خاطر بازگشت از هند و قرنطینه اجباری که برای این تیم صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: بنده در قرنطینه تیم حضور داشتم و به طور دقیق نظارت کردم. این تیم در قرنطینه هم تمرینات خود را پیگیری کرد.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در واکنش به طرح این موضوع که احتمال انتقال ویروس در محل تمرین بازیکنان تیم ملی وجود دارد، عنوان کرد: نه در قرنطینه کردن پرسپولیس، نه در انتخاب مجموعه «پِک» و نه در برنامه‌ریزی تمرین و ریکاوری تیم پرسپولیس، سازمان لیگ هیچ نقشی نداشته است. در ارتباط با این موضوع شاید ستاد کرونا در فوتبال و ستاد مقابله با کرونا در ورزش بهتر بتوانند کمک کنند که فضای قرنطینه توأم با ورزش آیا مشکل است یا خیر. بنده به دلیل اینکه تخصصی ندارم، اظهارنظر نمی‌کنم.

مهدی در ادامه به تعویق مسابقات لیگ اشاره کرد و گفت: بنا بر شرایط تیم ملی که روز آخر مسابقات را خواسته‌اند تا بازیکنان به اردوی‌شان اضافه شوند، ما خیلی از بازی‌های روز چهارم خرداد را نخواهیم داشت. قاعدتاً‌ فضای خالی که در نظر گرفته بودیم، بیشتر شد و به همین جهت تصمیم گرفتیم این فضای آزاد را در بین فشردگی این چند هفته تزریق کنیم. بازی‌های فشرده ما که قرار بود از 17 اردیبهشت شروع شود با فرجه بیشتر برای چهار نماینده آغاز خواهد شد. جمعه بازی پرسپولیس و سپاهان انجام نمی‌شود و احتمالاً به 18 و 19 اردیبهشت موکول خواهد شد. بازی تیم‌های استقلال، فولاد و تراکتور نیز هر کدام یک یا دور روز به تعویق می‌افتند. همچنین هفته بیست‌وسوم که قرار بود 21 و 22 اردیبهشت انجام شود یک مقدار عقب‌تر می‌رود و فرجه زمانی بین مسابقات بیشتر خواهد شد.

وی تأکید کرد: ترتیب مسابقات به هیچ وجه عوض نمی‌شود و این حکم قرعه است. ان‌شاءالله امروز تا آخر وقت اداری برنامه دقیق را اعلام خواهیم کرد.

به گزارش تسنیم پیش از این قرار بود دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال در هفته بیست و سوم لیگ برتر چهارشنبه 22 اردیبهشت برگزار شود که با توجه به صحبت‌های مهدی زمان این دیدار تغییر خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا