فناوری

گوگل با وضع قوانین جدید، اطلاعات اپ‌های پلی استور را سروسامان می‌دهد

پنل اس ام اس هیرو

گوگل به‌تازگی مقررات و دستورالعمل‌های پلی استور را به‌روز کرده تا ثبت اطلاعات اپلیکیشن‌ها خلاصه‌تر، دقیق‌تر و صحیح‌تر شود. سیستم جدید نمایش اسکرین‌شات و ویدیوی اپلیکیشن‌ها از نیمه دوم سال ۲۰۲۱ اجرایی می‌شود ولی گوگل به‌زودی اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر خواهد کرد.

سیاست‌های جدید گوگل ترفندهای متنوعی را ممنوع می‌کند که توسعه‌دهندگان با کمک آن‌ها، اپلیکیشن‌های خود را در نگاه کاربران جذاب می‌کنند. نوشتن اسم‌هایی که تمام حروف آن‌ها بزرگ باشد از این پس ممکن نخواهد بود، مگر اینکه آن اسم نام یک برند باشد. به‌علاوه، امکان استفاده از ایموجی در نام اپ‌ها وجود نخواهد داشت. نام اپ‌ها نباید از ۳۰ کاراکتر بیشتر باشد و نمی‌توان با استفاده از عباراتی مثل Download Now، کاربر را به نصب برنامه‌ها ترغیب کرد.

پلی استور
۱- از عبارت‌های خاص برای ترغیب کاربران به نصب استفاده نکنید. ۲- از المان‌های گرافیکی که می‌توانند گمراه‌کننده باشند کمک نگیرید.

گوگل می‌گوید اطلاعیه امروز آن‌ها اعلان اولیه‌ای برای ایجاد آمادگی در توسعه‌دهندگان به منظور پذیرش تغییرات پیش رو است. با این حال، با اجرایی شدن این قوانین جدید، اپلیکیشن‌هایی که این سیاست‌ها را زیر پا بگذارند جایی در پلی استور نخواهند داشت. گوگل وعده داده اطلاعات بیشتر درباره این تغییرات را در ادامه سال منتشر کند.

۱- از المان‌های گرافیکی برای نشان دادن رده‌بندی اپ‌ها استفاده نکنید. ۲- از متونی که جایگاه اپ‌ها را نشان می‌دهد استفاده نکنید.

دستورالعمل‌های مربوط به پیش‌نمایش اپ‌ها نیز از نیمه دوم سال اجرایی می‌شوند. در آن دستورالعمل‌ها از توسعه‌دهندگان خواسته شده تا طراحی‌ها، ویدیوها و توضیحات کوتاه اپلیکیشن‌ها و بازی‌های خود را بسته به برنامه‌ای که ارائه می‌کنند، دقیق برگزینند و ضمن ارائه اطلاعات کافی از عبارت‌های پرطمطراق مثل «رایگان» یا «بهترین» استفاده نکنند. گوگل از توسعه‌دهندگان خواسته تا اپلیکیشن‌ها را به‌ شکلی درست برای مخاطبین محلی شخصی‌سازی کنند.

این شرکت هشدار می‌دهد: «اطلاعاتی که با دستورالعمل‌های ما مطابقت نداشته باشد، احتمالا برای تبلیغ و پیشنهاد شدن در صفحات مهم پلی استور از جمله صفحه Apps و Games فاقد صلاحیت شناخته می‌شوند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا