سیاسی

پرداخت ۱۰۸ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی برای کاهش آثار کرونا بر معیشت اقشار ضعیف در سال ۹۹

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، در جلسه بعد از ظهر یکشنبه هیأت دولت که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، سازمان برنامه و بودجه کشور گزارشی از عملکرد بودجه سال ۱۳۹۹ و عملکرد اقتصاد در این زمینه به هیأت وزیران ارایه داد.

براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور، در سال گذشته ۹۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی پرداخت شده است.

همچنین در سال ۱۳۹۹ با هدف کاهش آثار کرونا بر معیشت اقشار ضعیف، مبلغ ۱۰۸ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به اقشار مختلف جامعه پرداخت گردید.

علی رغم پیش بینی‌های منفی از رشد اقتصادی در سال ۱۳۹۹، محاسبات نشان می‌دهد که رشد اقتصادی کشور مثبت شده است.

در گزارش فوق همچنین عملکرد وزارتخانه‌های نفت، راه و شهرسازی، نیرو، کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت نیز مورد بررسی قرار گرفت.

گزارش وزارت آموزش و پرورش به مناسبت روز معلم/ تقدیر هیئت دولت از کارگران و معلمان کشور

در ادامه جلسه، وزارت آموزش و پرورش به مناسبت دوازدهم اردیبهشت و روز معلم، از اقدامات این وزارتخانه و فعالیت‌های مدیران مدارس و معلمان در دوران شیوع کرونا و ممنوعیت آموزش حضوری، گزارشی به هیئت وزیران ارایه کرد.

بنا بر گزارش مذکور، واکنش معلمان در قبال تعطیلی مدارس و پدیده جدید و غیرمنتظره کرونا سریع، خلاقانه و دلسوزانه بوده است و در پرتو تلاش و اهتمام مسئولانه معلمان بود که شعار «آموزش تعطیل نیست» محقق شد.

تجربه یک سال آموزش در شرایط کرونا بار دیگر بر نقش غیرقابل جایگزینی مدرسه و معلم تأکید کرد.

هیئت وزیران با تبریک روز معلم به همه معلمان، از خدمات ارزنده و مسئولانه آنان در شرایط سخت کرونا و مراقبت از تحصیل دانش ­آموزان قدردانی کرد.

اعضای دولت همچنین ضمن گرامیداشت روز کارگر، از زحمات این قشر زحمتکش تقدیر کردند.

نحوه ابلاغ اعتبار برای خرید تضمینی آب استحصالی و پساب تصفیه شده از بخش غیردولتی

هیئت وزیران با هدف فراهم نمودن امکان استفاده از اعتبارات مندرج در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ برای خرید تضمینی آب استحصالی و پساب تصفیه شده از بخش غیردولتی، با اصلاح مصوبه‌های مربوط به نحوه واگذاری اعتبارات مذکور موافقت کرد.

موافقت دولت با اختصاص اعتبار به سازمان‌های حفظ نباتات کشور و مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان

با تصویب دولت، مبلغ ۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه‌ای به منظور جلوگیری از نشت و نفوذ آفت کش‌های شیمیایی پرخطر و امحاء سموم شیمیایی خطرناک موجود در انبار‌های ۱۹ استان کشور و جلوگیری از ایجاد آلودگی آب و خاک و منابع زیرزمینی و بروز خطرات احتمالی به وزارت جهادکشاورزی (سازمان حفظ نباتات کشور) اختصاص یافت.

هیئت وزیران همچنین با اختصاص مبلغ ۷۰ میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان، برای اجرای پروژه‌های پیشگیرانه و کنترل سیلاب به منظور مدیریت خطرپذیری و کاهش خسارات وارده به بخش کشاورزی بر اثر وقوع مخاطرات طبیعی به منظور اجرای طرح مرمت و بازسازی ۶۰ رشته قنات در شهرستان‌های برخوار، شاهین شهر و میمه در این استان موافقت کرد.

همچنین به موجب مصوبات فوق، سازمان‌های یاد شده موظف شدند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام عملیات‌های مذکور، گزارش عملکرد اعتبارات تخصیص یافته را هر سه ماه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نمایند

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا