سیاسی

متاسفانه برخی در انتخابات ریاست جمهوری وارد می شوند که توان اداره یک روستا را هم ندارند/ احزاب در کشور ما فقط به دنبال سهم‌خواهی هستند

پنل اس ام اس هیرو

سید محمود هاشمی استاد علوم سیاسی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه آلانه، درباره دلیل تعدد نامزدهای ریاست جمهوری سیزدهم گفت: گود و عرصه قوه مجریه فضایی می‌طلبد که انسان‌های فعال و پر کار و با تجربه به علاوه افرادی که ویژگی‌های ده‌گانه مدنظر رهبر معظم انقلاب برای ورود به این عرصه را داشته باشند، حضور پیدا کنند.  

هاشمی ادامه داد: ورود افرادی که توان اداره یک روستا را ندارند توهین به فرآیند انتخاب مقام عالی اجرایی کشور است و لذا معتقدیم که سازوکار انتخابات در ستاد انتخابات کشور و شواری نگهبان باید به گونه‌ای طراحی شود که افرادی که دارای پیشینه حداقلی نیستند، به عرصه ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری وارد نشوند.  

این کارشناس علوم سیاسی در ادامه درباره علت ضعیف بودن بدنه احزاب در کشور اظهار کرد: احزاب در کشور ما در طول سال هیچ فعالیتی ندارند و در ایام انتخابات فعال می‌شوند، به گونه ای می توان گفت فصلی هستند تا بتوانند سهمی از قدرت را برای خود مطالبه کنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: این گونه فعالیت‌ مقطعی با اهداف انقلاب و نظام در تعارض است، چرا که در طول سال و داشتن فعالیت متمادی می‌توان در انتخابات حرفی برای گفتن داشت و عرض اندام کرد. در صورتی که بیشترین هدفی که در انتخابات توسط این احزاب دنبال می‌شود، سهم خواهی طیفی و گروهی است. البته جریان‌های انقلابی به دنبال رسیدن به اهداف انقلاب هستند.

هاشمی در ادامه درباره چرایی گرم نشدن تنور انتخابات ۱۴۰۰ توضیح داد که نخست بد اخلاقی‌های سیاسی که در سنوات گذشته برای تخریب افرادی که وارد گود انتخابات می‌شدند و دوم اینکه افراد شاخصی که قصد دارند به این عرصه وارد شوند هنوز به جرگه رقابت وارد نشده اند دو دلیل  اصلی گرم نشدن تنور انتخابات ۱۴۰۰ هستند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا