ورزشی

انتشار فایل صوتی؛ از محمدجواد ظریف تا آرش میراسماعیلی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار ورزشی آلانه، کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو روز پنجشنبه 9 اردیبهشت ماه پس از رفع تعلیق نامحدود جودو ایران از سوی دادگاه CAS، رأی خود را در خصوص این پرونده صادر و جودو کشورمان را به مدت 4 سال از حضور در میادین بین‌المللی محروم کرد. محرومیتی که با توجه به گذشت 20 ماه آن از زمان صدور حکم اولین محرومیت، تا شهریورماه سال 1402 ادامه خواهد داشت. حکمی که گفته می‌شود قرار است دوباره از سوی مسئولان فدراسیون جودو مورد اعتراض قرار گیرد.

پس از صدور رأی محرومیت دوباره فدراسیون جودو شاهد انتشار فایل صوتی از رئیس این فدراسیون در فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه بودیم که باعث تعجب اهالی ورزش شد. فایل صوتی که جدید نبوده و مربوط به زمان برگزاری مسابقات جهانی جودو در شهریورماه سال 98 است، اما پس از گذشت حدود 20 ماه به بیرون درز پیدا کرده و منتشر شده است.

سؤال این است چگونه این فایل صوتی که به نظر می‌رسد جز معدود افراد خاص، نمی‌توانستند آن را داشته باشند، در مقطع فعلی و همزمان با صدور رأی محرومیت دوباره جودو ایران در رسانه‌های بیگانه و ضد ایرانی منتشر شده است؟ هدف از انتشار این فایل در چنین مقطع زمانی چه بوده است؟ چرا باید صحبت‌هایی که دو نفر با هم انجام می‌دهند سر از رسانه‌‌ای بیگانه درآورد؟ ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم همزمان با انتشار این فایل صوتی، صورت اسناد و هزینه‌های فدراسیون جودو برای حضور در دادگاه CAS در صفحه شخصی یکی از ملی‌پوشان سابق جودو که در دادگاه CAS علیه ایران شهادت داد، منتشر شد.

در مقطع فعلی بیش از هر چیزی لزوم ورود دستگاه نظارتی به این مسائل احساس می‌شود تا مشخص شود فایل صوتی که قطعاً مخاطبانی بیش از دو یا چند نفر نداشته، چگونه از داخل کشور و بعد از حدود 20 ماه به رسانه‌های بیگانه درز پیدا کرده و چه اهدافی پشت این اقدام وجود داشته است؟ فایلی که حدود 2 سال هیچ خبری از آن نبود و دقیقاً پس از انتشار خبر محرومیت دوباره جودو ایران منتشر شد. اسناد مالی چگونه به دست فردی رسیده که علیه ایران شهادت داده است؟ منتشر کنندگان فایل صوتی و اسناد چه منافعی از این کار می‌برند؟ اینها سؤالاتی بی‌پاسخ است که شاید با گذر زمان بتوان به آنها جواب داد.

اعلام رأی کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو؛ ایران 28 ماه دیگر محروم شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا