سیاسی

اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از تولید و عرضه مسکن روی میز دولت

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه،  از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیئت دولت، وزارت راه و شهرسازی با هدف تسهیل شرایط واگذاری زمین در طرح‌های تأمین مسکن، پیشنهاد اصلاح برخی از مواد آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را به هیئت دولت ارائه کرده است.

آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن به استناد ماده (۲۴) قانون مذکور، متناسب با احکام برنامه چهارم توسعه در سال ۱۳۸۸ به تصویب رسید.

پس از گذشت بیش از ۱۰ سال از تصویب آیین‌نامه فوق، وزارت راه و شهرسازی با توجه به بروز تحولات جمعیتی (سرشماری‌های نفوس و مسکن)، تغییرات اساسی در رشد اقتصادی و به تبع آن تحولات محسوس در نحوه توزیع درآمد و افزایش خانوار‌های کم‌درآمد و همچنین اجرای بخش زیادی از طرح جامع مسکن (سال ۱۳۸۶) تحت عنوان واگذاری حق بهره‌برداری از زمین (طرح مسکن مهر) پیشنهاد اصلاح برخی از مواد آیین‌نامه اجرایی مذکور را ارایه کرد که در نهایت در بهمن ماه ۱۳۹۹ به تصویب رسید.

درحال حاضر این وزارت با هدف تسهیل شرایط واگذاری زمین در طرح‌های تأمین مسکن، پیشنهاد اصلاح برخی از مواد آیین‌نامه اجرایی مزبور را به هیئت دولت ارائه کرده است.

پیشنهاد مذکور مراحل بررسی خود را در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت طی می‌کند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا