ورزشی

یزدانی: انرژی‌ام را تقسیم نکردم و باختم/ باید روی امتیاز از دست ندادن بیشتر کار کنم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه، امیرمحمد یزدانی که یکی از دو میهمان برنامه دایره طلایی در محل خانه کشتی بود، در مورد کسب سهمیه المپیک در وزن 65 کیلوگرم در مسابقات گزینشی آسیایی اظهار داشت: کشتی‌های قزاقستان یک مقدار برای من حساس بود، چون برای رسیدن به سهمیه باید حتماً در همین میدان نتیجه مطلوب می‌گرفتم. خداراشکر که توانستم سهمیه بگیرم.

وی در مورد کشتی آخرش در آلماتی که مغلوب حریف شد و طلای گزینشی را از دست داد، تاکید کرد: اشتباه از من بود که انرژی‌ام را به درستی تقسیم نکردم. حملات متعددی در این مبارزه داشتم تا فاصله امتیازی‌ام را با حریف بیشتر کنم، اما از نظر تنفسی دچار مشکل شدم.

یزدانی با اشاره به مدعیان پرتعداد این وزن در المپیک گفت: کسی که می‌خواهد قهرمان مسابقه‌ای شود، باید همه را ببرد و نگاه نکند حریفش چه کسی است. ما با بچه ‌ا فیلم حریفان مان را می بینیم و همراه با مربیان کشتی حریفان را آنالیز می‌کنیم که پیروز شویم.

کشتی‌گیر جویباری وزن 65 کیلوگرم در خصوص اینکه در مبارزه هایش زیاد امتیاز رد و بدل می شود، خاطرنشان کرد: اگر دقت کرده باشید تا پیش از کشتی فینال گزینشی زیاد امتیاز از دست ندادم، اما فینال هیجانی بود و امتیاز زیادی بین من و حریفم رد وبدل شد. می‌توانستم این کشتی را هم بدون از دست دادن این همه امتیاز ببرم اما عجله کردم. باید حتما روی دفاعم کار کنم که کمتر امتیاز از دست بدهم.

وی احتمال تغییر وزن در آینده را محتمل دانست و ادامه داد: با توجه به سنم طبیعی است که وزنم بالا برود و احتمال اینکه تغییر وزن دهم وجود دارد.

او اولین مربی‌اش در کشتی را نقی زاده در قائمشهر عنوان کرد و گفت: از این مربی تشکر می‌کنم که برایم زحمات زیادی کشید. چند سال بعد از شروع کشتی به خاطر اینکه در قائمشهر حریف تمرینی نداشتم، مجبور شدم به جویبار بروم و زیر نظر مربیان دیگر کار کنم. هر بار در جویبار هستم زیر نظر آقای هاشمی کار می‌کنم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا