سیاسی

امیدواریم شاهد تحریم های آمریکا علیه ملت ها و نهادهای بین المللی نباشیم

پنل اس ام اس هیرو

معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه ایران:

به گزارش  حوزه  سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه که به لاهه سفر کرده روز پنجشنبه با «هافمنسکی» رئیس دیوان بین المللی کیفری ملاقات کرد.

در این دیدار بهاروند و قاضی هافمنسکی آخرین تحولات دیوان بین‌المللی کیفری از جمله قضایای افغانستان و فلسطین اشغالی مطروحه در دیوان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه با اشاره به اظهارات رئیس دیوان مبنی بر تغییر رویکرد ایالات متحده آمریکا نسبت به دیوان ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد تحریم‌های غیرقانونی آمریکا بر علیه ملت‌ها و نهاد‌های بین‌المللی نباشیم.

محسن بهاروند همچنین با «کریستف برناسکنی» دبیرکل سازمان کنفرانس حقوق بین الملل خصوصی لاهه (HCCH) در مقر این سازمان در شهر لاهه هلند دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار بهاروند بر اهمیت اسناد تدوین شده در چارچوب سازمان مذکور برای تسهیل مبادلات و روابط بین افراد و شرکت‌ها و همچنین برای توسعه اقتصادی کشور‌ها تأکید کرد و در این راستا ضمن اشاره به آخرین تحولات مربوط به فرآیند الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون لغو ضرورت تأیید اسناد خارجی بیگانه (آپوستیل) اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران به زودی و پس از نهایی شدن دستورالعمل اجرایی کنوانسیون مزبور با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط، سند الحاق به کنوانسیون را نزد امین آن تودیع خواهد کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا