ورزشی

چاهی که بازیکنان تاتنهام برای مورینیو کندند

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، در رختکن تیمی مثل تاتنهام، کافی نیست که فقط ستاره های تیم هوای تو را داشته باشند. وداع صمیمانه و گرم هری کین و سون هیونگ مین وقتی دیگر بازیکنان تیم از آنها پیروی نکنند، معنای زیادی ندارد.

تایمز گزارش کرده است که ژوزه مورینیو در پی نگرانی هیئت مدیره تاتنهام  به رهبری دنیل لوی بابت از دست دادن ستارگان این تیم در آینده، از کار برکنار شده است. سرمربی پرتغالی کنترل رختکن تاتنهام را از دست داده بود و به همین دلیل نگرانی هایی بابت عدم موفقیت او در دستیابی به اهداف کوتاه مدت باشگاه، یعنی پیروزی در فینال کارابائو کاپ و رسیدن به تاپ فور و حضور در چمپوینزلیگ در فصل بعد، به وجود آمده بود.

 

 

این نشریه بریتانیایی گزارش کرده است که تعداد یاز بازیکنانی که در ابتدا توسط مورینیو به این تیم آورده شدند و فرصت درخشش پیدا کردند، اعتماد خود را به سرمربی سابق رئال مادرید، چلسی و منچستریونایتد از دست داده بودند.

همچنین درگیری و اصطکاک با ستاره هایی مثل گرت بیل، دله آلی با اندومبله و نیز دیگر بازیکنانی که پیکره اصلی تاتنهام را تشکیل می دادند از جمله سرژ اوریه که در حین برگزاری دیدار برابر لیورپول پس از برخورد با مورینیو در بین دو نیمه مجبور به ترک ورزشگاه شد، در اخراج سرمربی پرتغالی نقش پررنگی داشته است.

 

 

علاوه بر این مورینیو دیگر آن مربی نیست که با چنگ و دندان از بازیکنانش دفاع کند، مثل کاری که در رئال مادرید می کرد. این توانایی که فشار را از روی بازیکنان خود بردارد و خودش را روی تمام نارنجک هایی که به سمت تیم پرتاب می شود، بیندازد، سبک خاص سرمربی پرتغالی بود که در یک سال و نیم گذشته در سمال لندن چیزی از آن دیده نشد و مورینیو در این مدت از اینکه بازیکنانش را متهم کند هیچ ابایی نداشت.

 

 

در واقع پس از یکی از همین تقابل های در ملا عام با بازیکنان در ماه دسامبر و زمانی که تاتنهام هنوز در صدر جدول لیگ برتر حضور داشت، سقوط این تیم آغاز شد و این تیم آنقدر به شدت افت کرد که اکنون تنها درخشش هری کین آماده است که این تیم را نگه داشته است.

دنیل لوی از ترس اینکه در صورت ادامه حضور سرمربی پرتغالی 10 بازیکن اصلی تیم اول تاتنهام در تابستان پیش رو برای ترک کردن این تیم اقدام کنند، تصمیم به اخراج مورینیو گرفت. این انتخابی بین آینده تاتنهام یا مورینیو بود.

دنیل لوی می ترسید که پس از ناامیدی بازیکنان از مورینیو و سبک سرمربی گری او، تیم رویایی اش را از دست بده و در اولین گام هری کین، دله آلی و گرت بیل در تابستان از این تیم جدا شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا