ورزشی

استقلال 3 – الدحیل 4؛ این بازی برگشت داره

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، در دور سوم و پایانی مرحله رفت از بازی های گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا استقلال و الدحیل در استادیوم الجوهره به مصاف هم رفتند که این بازی زیبا و پر گل در نهایت با برتری نماینده قطر به پایان رسید.

در این بازی استقلال خیلی زود و توسط ارسلان مطهری به گل رسید. ارسال خوب موسوی به دهانه دروازه با ضربه سر گیتاریست آبی پوشان وارد دروازه صالح زکریا شد و تیم مجیدی خیلی زود پیش افتاد ولی به همان سرعت نیز گل تساوی را از الدحیل دریافت کرد.

یک پاس به پشت مدافعین با ضربه ادمیلسون همراه شد که مظاهری آن را برگشت داد ولی در ادامه اولونگا دروازه خالی را باز کرد. دقایقی بعد روی اشتباه مرگبار ریگی اولونگا در مصافی تک به تک با مظاهری قرار گرفت و گل دومش را به ثمر رساند. با این وجود استقلال به بازی برگشت و توسط دیاباته گل تساوی را به ثمر رساند.

خط دفاع آسیب پذیر استقلال که شب کابوس باری را سپری می کرد، روی یک ارسال، المعز علی و عبدالله الاحرق را به حال خود رها کرده بودند که سانتر معز علی با ضربه عبدالله الاحرق به گل سوم الدحیل تبدیل شد و نیمه نخست با برتری تیم قطری به پایان رسید.

در نیمه دوم توپ و میدان در اختیار استقلال بود تا اینکه فرشید اسماعیلی روی یک کرنر و پس از چند کش و قوس، گل تساوی را به ثمر رساند و حساب کار 3 – 3 شد. اما این پایان کار نبود و باز هم استقلال روی غفلت خط دفاعی، اولونگا را به حال خود رها کرده بود و این بازیکن با ثبت یک هت تریک، گل چهارم تیمش را وارد دروازه مظاهری کرد و این بازی در پایان با نتیجه 4 بر 3 به سود قطری ها به پایان رسید.

هر چقدر که استقلال در این بازی در خط حمله خوب و زهردار ظاهر شد، اما خط دفاعی استقلال شب بسیار بدی را پشت سرگذاشت. اولونگا که فصل گذشته آقای گل لیگ ژاپن شده بود، در این بازی اولین هت تریک لیگ قهرمانان آسیا را به ثبت رساند تا الدحیل به صدر جدول رفته و مجیدی نیز اولین شکستش را تجربه کند.

بازی از هفته سوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، گروه C؛ چهار شنبه: 01/02/1400 ؛ ساعت: 22:15
استادیوم: الجوهره شهر جده عربستان / بدون تماشاگر

 

ترکیب استقلال:

رشید مظاهری 
محمدحسین مرادمند 
سیاوش یزدانی 
سیداحمد موسوی (50- وریا غفوری)
محمد نادری (۵۹- هروویه میلیچ)
مسعود ریگی (50- مهدی مهدی پور )
فرشید اسماعیلی 
آرش رضاوند (86- داریوش شجاعیان)
ارسلان مطهری (86- آرمان رمضانی)
مهدی قایدی 
شیخ دیاباته

سرمربی: فرهاد مجیدی

 

ترکیب الدحیل:

صلاح ذکریا
محمد موسی (75- احمد یاسر)
مهدی بن عطیه
بسام الراوی
ادمیلسون جونیور
کریم بوضیاف
عبدالله الاحرق (75- اسماعیل محمد)
سلطان ال بریک
المعز علی (89- محمد مونتاری)
علی کریمی
مایکل اولونگا

سرمربی: صبری لموشی

 

کارت زرد

المعز علی (۵۹)

 

شرح گل:

استقلال یک – الدحیل صفر (دقیقه 4: ارسلان مطهری): پاس خوب فرشید اسماعیلی به سمت راست و ارسال زیبای سیداحمد موسوی به روی دروازه با ضربه سر ارسلان مطهری همراه شد و توپ از کنار دروازه بان الدحیل وارد دروازه شد.

 

 

استقلال یک – الدحیل یک (دقیقه 10: مایکل اولونگا): یک ارسال پشت مدافعین به ادمیلسون جونیور رسید و شوت این بازیکن را در ابتدا رشید مظاهری مهار کرد اما در برگشت اولونگا در مقابل دروازه خالی گل تساوی را به ثمر رساند.

 

استقلال یک – الدحیل 2 (دقیقه 27: مایکل اولونگا): پاسکاری مدافعین استقلال در خط دفاع و پاس مرادمند به ریگی رسید که این بازیکن در حالیکه کسی را در کنارش نداشت، روی زمین افتاد و با تصمیمی عجیب و غریب توپ را به مایکل اولونگا سپرد و او نیز در مصافی تک به تک به راحتی دروازه استقلال را باز کرد.

 

استقلال 2 – الدحیل 2 (دقیقه 34: شیخ دیاباته): حرکت عالی فرشید اسماعیلی و پاس در عمق این بازیکن به ارسلان مطهری رسید که مهاجم آبی پوشان نیز با یک ارسال زمینی به دهانه دروازه شیخ دیاباته را صاحب توپ کرد که ضربه این بازیکن از میان پاهای دروازه بان الدحیل وارد دروازه شد.

 

استقلال 2 – الدحیل 3 (دقیقه 43: عبدالله الاحرق): یک ارسال از سمت چپ الدحیل به روی دروازه از تمام بازیکنان عبور کرد که در سمت مقابل به المعز علی رسید و ارسال این بازیکن در محوطه 6 قدم در حالی به عبدالله الاحرق رسید که کسی مراقب او نبود و این بازیکن گل سوم را برای تیمش به ثمر رساند.

 

استقلال 3 – الدحیل 3 (دقیقه 74: فرشید اسماعیلی): کرنر ارسالی هروویه میلیچ به روی دروازه پس از خروج اشتباه سنگربان الدحیل به دیاباته رسید که ضربه سر این بازیکن در دهانه دروازه به ارسلان مطهری رسید و تاثیرگذاری این بازیکن و پاس او به فرشید اسماعیلی با ضربه سر این بازیکن همراه بود و این بازیکن موفق شد گل تساوی تیمش را به ثمر برساند.

 

استقلال 3 – الدحیل 4 (دقیقه 85: مایکل اولونگا): یک ارسال از سمت راست به روی دروازه استقلال به اولونگا رسید و این بازیکن با یک چرخش زیبا، دروازه استقلال را برای بار چهارم باز کرد.

 

لحظات حساس:

دقیقه 19: پاس بسیار خوب قایدی به فرشید اسماعیلی رسید و ضربه چیپ این بازیکن از ارتفاع لازم برخوردار نبود و توپ در دستان صالح زکریا سنگربان الدحیل قرار گرفت.
دقیقه 24: شوت بسیار محکم و دیدنی مسعود ریگی از پشت محوطه جریمه را زکریا سنگربان الدحیل به سختی مهار کرد.

دقیقه 25: موقعیتی برای الدحیل شکل گرفت که شوت محکم المعز علی را محمدحسین مرادمند با یک تکل زیبا راهی بیرون از زمین کرد.

دقیقه 30: موقعیتی خوبی برای استقلال شکل گرفت که تکل مدافع الدحیل توپ را از روی پای قایدی زد و توپ برگشتی را نادری به روی دروازه ارسال کرد که صالح زکریا توپ را در اختیار گرفت و در ادامه از دستانش رها شد و در حالیکه چند بازیکن استقلال مترصد باز کردن دروازه خالی بودند، گلر الدحیل توپ را جمع کرد.

دقیقه 37: حرکت فوق العاده مهدی قایدی که دو بازیکن الدحیل را مقهور توانایی های خودش کرد و ارسال این بازیکن در حالی که از صالح زکریا گلر الدحیل عبور کرده بود، در دهانه دروازه و مقابل گل خالی، به دیاباته رسید ولی توپ روی پای این بازیکن جفت و جور نشد و ضربه این بازیکن در شرایطی فوق العاده به بیرون رفت که البته داور مسابقه یک کرنر به سود استقلال اعلام کرد.

دقیقه 38: کرنر ارسالی مهدی قایدی روی نقطه پنالتی به ارسلان مطهری رسید و در حالیکه کسی از مدافعین الدحیل در کنار او نبود، مطهری با شوتی تک ضرب و روی پا دروازه حریف را به شدت تهدید کرد که صالح زکریا سنگربان الدحیل این موقعیت عالی را مهار کرد.

دقیقه 51: پاس شیخ دیاباته در پشت محوطه به مهدی قایدی در گوشه محوطه جریمه به قایدی رسید که ضربه خطرناک این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 56: حرکت بسیار خوب مهدی قایدی و عبور او از مدافع الدحیل، با تک محمد موسوی و سرنگونی قایدی همراه شد که داور مسابقه اعتقادی به خطای پنالتی نداشت. صحنه ای که به نظر می رسد داور بازی دچار اشتباه شده است.

دقیقه 62: حرکت خوب ادمیلسون جونیور از سمت چپ با عبور او از وریا غفوری همراه بود که شوت این بازیکن به شکل خطرناکی راهی بیرون شد.

دقیقه 90+2:  شوت دیدنی اسماعیلی با اختلافی ناچیز از کنار دروازه الدحیل به اوت رفت تا آخرین شانس استقلال برای رسیدن به گل تساوی به هدر برود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا