ورزشی

بیاتلو: در تلویزیون به دنبال تیم می‌گردند

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، یکی از نتایج قابل توجه روز گذشته رقابت های دسته اول، پیروزی پر گل شاگردان وحید بیاتلو مقابل هوادار به سرمربیگری رضا عنایتی بود. سرمربی تیم فوتبال خوشه طلایی پس از پیروزی 3 بر 1 تیمش در تهران اینطور حرف هایش را در واکنش به این پیروزی آغاز کرد و گفت: پیش از هر چیزی به آقای عنایتی تبریک می‌گویم. تیم فوتبال هوادار واقعا فوتبال جوانمردانه و با برنامه ای را در مقابل ما ارائه کرد.

بیاتلو در ادامه با اشاره به روند بازی طی دو نیمه اضافه کرد: در نیمه ی اول بسیار بد بودیم و باید دلیل این موضوع را بررسی کنیم، اما در نیمه دوم بازیکنان جایگزین جریان بازی را عوض کردند و بیشترین نقش را در پیروزی تیم ما ایفا کردند. 

خوشه طلایی امتیازات زیادی را در ابتدای فصل از دست داد ولی پس از حضور وحید بیاتلو انسجام قابل توجهی پیدا کرد و حالا با کسب 28 امتیاز رتبه یازدهم را در اختیار دارد. سرمربی خوشه طلایی اما از شرایط تیمش رضایت ندارد و در این مورد می گوید: جایگاه واقعی تیم ما اینجای جدول نیست. امتیازاتی را اول فصل به دلیل آسیب دیدگی و‌ کرونا از دست داده ایم. علاوه بر این هوایی کردن بازیکنان‌مان توسط بعضی تیم ها در پیک موفقیت خوشه طلایی ۴ هفته به ما لطمه زد و ما را عقب انداخت.

سرمربی جوان خوشه طلایی در ادامه به محرومیت تیمش از میزبانی در بازی های خانگی اشاره کرد و افزود:  باشگاه و بازیکنان ما کار بسیار بزرگی را انجام داده اند که جای تقدیر دارد. در ۱۶ هفته ای که ما به تیم ملحق شدیم، به دلیل کمبود امکانات ۱۴ هفته  میهمان بودیم که این موضوع به نظرم مهمترین دلیل جایگاه کنونی ماست.

از بیاتلو در مورد یکی از حواشی هفته بیست و یکم رقابت های لیگ یک پرسیدیم و او که از این اخبار نیز ناراحت به نظر می رسید، در واکنش به این سوال که زمزمه هایی مبنی بر انتخاب جایگزین برای او در صورت باخت مقابل هوادار شنیده می شد، اینطور پاسخ داد: من هیچ اطلاعی از این موضوع نداشتم و تا زمانیکه با باشگاه قرارداد دارم تمام تمرکزم روی کارم هست. 

بیاتلو سپس در این مورد توضیح داد: اما بعضی از مربی نماها مثل کرکس اطراف تیم ها می‌چرخند. رسانه و پیچ می‌خرند یا با دلال ها لابی می‌کنند، اما وقتی کارنا مه کاری آنها را ورق میزنی بوی سقوط و لابی و تبانی حالتان را خراب می‌کند. با این کارها، خودشان را همه جا گزینه می‌کنند. صبح تیم خودشان سقوط می کند، اما شب از بارسلونا و‌چلسی ایراد فنی می گیرند. با ۳۰۰ بازی بعنوان مربی در لیگ برتر و یک و دو و سه به خودم اجازه ندادم یکبار بعنوان کارشناس از تیم های خارجی ایراد بگیرم، اما بعضی آقایان ماشالله از ۷ صبح تا ۱۲ شب کارشناس برنامه هستند اما تیم خودشان را به لیگ پایین‌تر فرستاده اند. نمی‌دانم ولی شنیده ام پول می‌دهند و‌ کارشناس می‌شوند. بعضی از آقایان نامدیر هم که زود عاشق می‌شوند و کارشناس ها را استخدام میکنند و نتایج را هم می‌بینیم.  این کارشناسان علاوه بر فیزیک کوچکی که دارند، مغزشان و دلشان هم خیلی کوچک هست و با کثافت کاری و ناجوانمردی در تیم ها رخنه می‌کنند. واقعا باید به حال این فوتبال گریه کرد  و شرایط روز به روز هم بدتر میشود.

بیاتلو با تمجید از مربیانی نظیر گل محمدی و قلعه نویی ادامه داد: امیدوارم امثال آقای گل محمدی ها و قلعه نوعی ها نسلشان در این فوتبال تمام نشود و مردهایی مثل این عزیزان به فوتبال تزریق شوند. این ها علاوه بر اینکه به جامعه فوتبال و فوتبال ایران بازیکن تحویل می دهند، در کنارشان مربیان با معرفتی مانند خودشان هم فضای رشد کردن می دهند و  با لابی و به هم ریختن تیم ها روی صندلی مربی گری نمی نشینند.  بسیار خرسندم امثال حجازی ها الگویم هستند و یاد گرفتم بدون اینکه از کسی چیزی بگیرم یا به کسی چیزی بدهم یا با  ارتباط فامیلی مربیگری کنم. شک ندارم این دنیا دار مکافات است افرادی که از هر طریق ورود می‌کنند به همان طریق رشد می‌کنند یا به بدترین شکل ممکن حذف می‌شوند .

بیاتلو که در ابتدای فصل سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی بود و خیلی زود از این سمت استعفا داد، سپس با اشاره به هدف خود در دنیای مربیگری عنوان کرد: چیزهای زیادی در مربیگری مانده که بیاموزم و کمبودهای بسیاری دارم، اما سعی می‌کنم حریمم را حفظ کنم و برای مربی گری دست به هرکاری نزم و بجای ایراد گرفتن از چلسی یک کار آموز باشم. فقط امیدوارم در این فضا ی آلوده اجازه ی رشد بیشتر داشته باشم، چون یکبار  تجربه ی باج ندادن و حذف شدن در اوج راه پیشرفت را داشته ام که بعد از پایان کارم با خوشه طلایی تمام مسائل و افرادی که با باج ندادنم چوب لای چرخ خودم و تیمم گذاشتن را شفاف اعلام می‌کنم.

بخش بعدی صحبت های وحید بیاتلو در مورد جلال چراغپور مدرس دوره های فوتبال و مربی سابق تیم ملی بود و و در این مورد گفت: آقای چراغپور سی سال است کتاب ترجمه می‌کند و از مدرسین بزرگ آسیاست؛ اما ۵ سال یکبار هم کارشناس نمی‌شود اما یک نفر دوسال است فوتبالش تمام شده و خودش کارآموز است اما برای شو تبلیغاتی و فریب مدیران و ‌مردم از طریق باج دادن و التماس لحاف و تشک‌ش را جلوی صدا و سیما می‌اندازد. دوست دارم مسئول انتخاب کارشناسان را از نزدیک بببینم. متاسفانه بجای اینکه برویم و از مدرسین بنام کشور یا حتی بین المللی دعوت کنیم تا امثال بنده آموزش ببینند، می‌رویم و شو تبلیغاتی و عوام فریبی درست میکنیم.

بخش پایانی صحبت های بیاتلو هم از تیم خوشه طلایی و مدیرعامل این تیم بود  و اینطور حرف هایش را خاتمه داد: جا دارد در آخر از آقای پرویزی مدیرعامل باشگاه خوشه طلایی و همینطور بازیکنان و کادر  که برای موفقیت تیم شبانه روز تلاش می‌کنند، تشکر ویژه ای داشته باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا