ورزشی

استعداد یابی؛ پروژه جدید برای تیم‌های پایه ملی

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1750359/34

زمان: 10:30  
1400/01/31

بازدید: 3,795

کمیته جوانان فدراسیون فوتبال پروژه سه مرحله ای استعدادیابی برای تیم‌‌های ملی نوجوانان و جوانان را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش”آلانه”، و به نقل از سایت ر سمی فدراسیون فوتبال، در تقویم AFC در سال جاری میلادی (2021) هیچ تورنمنت رسمی ملی برای رده‌های ملی نوجوانان و جوانان تدارک دیده نشده است. همین مساله عملا باعث تعطیلی اردو و تمرینات تیم‌های نوجوانان و جوانان شده است.

 

کمیته جوانان اما با توجه به تغییرات صورت گرفته در مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در سال 2022 و 2023 در نظر دارد پروژه استعدادیابی سراسری برای این دو تیم را در سطح کشور آغاز کند. به همین ترتیب قرار است در آینده‌ای نزدیک با برگزاری یک وبینار معیارهای انتخاب استعدادیاب هر استان به هیات‌های استانی اعلام شود. بعد از این اتفاق است که زیر نظر مستقیم میرشاد ماجدی و همکارانش در کمیته جوانان فدراسیون، بهترین های کشور طی سه مرحله استعدادیابی برای تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان انتخاب خواهند شد.

 

طبق سیستم جدید برگزاری مسابقات در قاره آسیا، رده سنی تیم نوجوانان از زیر 16 سال به زیر 17 سال و هم چنین رده سنی تیم جوانان از زیر 19 سال به زیر 20 سال تغییر کرده است. از این رو یک تیم زیر 15 سال هم در این مراحل از استعدادیابی برای تیم‌های ملی از بهترین‌های کشور برای پشتوانه سازی فوتبال ملی نوجوانان و جوانان انتخاب خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا