ورزشی

رسمی؛ لیگ قهرمانان اروپا ۳۶ تیمی می شود

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1750226/52

زمان: 15:05  
1400/01/30

بازدید: 21,886

با تایید یوفا رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا از سال 2024 با حضور 36 تیم برگزار خواهد شد.

به گزارش “آلانه”، یوفا به اتفاق آرا تایید کرده که لیگ قهرمانان اروپا از سال 2024 با حضور 36 تیم برگزار خواهد شد؛ تصمیمی که به نظر می رسد با اتفاقات رخ داده طی ساعات اخیر مبنی بر برگزاری سوپرلیگ اروپایی ارتباط مستقیم داشته است.

 

تغییراتی که در لیگ قهرمانان اروپا ایجاد می شود حاکی از آن خواهد بود که 12 تیم به این مسابقات اضافه خواهند شد. همچنین در دوره اول این مسابقات هر تیم 10 بازی انجام خواهد داد؛ یعنی چهار مسابقه بیشتر از فرمت فعلی مسابقات.

 

 

 

 

بر اساس نتایجی که تیم ها در 10 بازی اول خود به دست خواهند آورد، جدول مسابقات شکل می گیرد. 8 تیم اول راهی مرحله یک هشتم نهایی می شوند و از طرف دیگر تیم های حاضر در رتبه های نهم تا بیست و چهارم مسابقات پلی آف را برگزار کرده تا هشت تیم دیگر به جمع 16 باشگاه پایانی رقابت ها صعود کنند.

 

گفتنی است مراحل حذفی مانند فرمت فعلی لیگ قهرمانان اروپا برگزار خواهد شد و به طور کلی به جای 125 بازی، 225 مسابقه انجام خواهد شد.

 

 

 

 

البته باید به این نکته هم توجه داشت که عدم اجازه برای حضور تیم‌های حاضر در سوپرلیگ اروپایی در لیگ قهرمانان اروپا می تواند یک چالش مهم برای این تصمیم باشد که نهایتاً باید دید که با چه ساز و کاری این مشکل حل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا