ورزشی

از خود مهدی ترابی بابت رفتنش بیشتر ناراحت بودم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، تقریباً کمتر کسی را سراغ داریم که برادران محمدی را از ته دلشان دوست نداشته باشد، تا آنجا که حتی اگر ادعا کنیم میلاد و مهرداد محبوب‌ترین دوقلوی های ایرانی هستند، سخنی به‌گزاف نگفته‌ایم. برادرانی که در این دوره و زمانه، از عنوان کردن بیشینه زندگی خودشان هیچ ابایی نداشتند و ندارند. آن‌ها علی‌رغم اینکه امروز، از هر لحاظی فاصله زیادی از دوران نوجوانی و جوانی اشان گرفتند و از تمکن مالی خوبی برخوردارند، اما حتی برای یک‌لحظه اجازه نداده‌اند این امر شخصیت دوست‌داشتنی اشان را تحت تأثیر قرار دهد. شاید رعایت همین فرمول ساده کافی است که از جایگاه ویژه‌ای نزد مردم کشورت برخوردار شوید. اینکه خودِ خودمان باشیم، تا مردم تو را یکی از خودشان بدانند.

به بهانه پایان فصل لیگ ستارگان قطر و درخشش مهرداد محمدی در باشگاه العربی و همچنین هتتریک باارزش او در آخرین هفته مقابل السیلیه، به سراغ محمدی رفتیم تا با او گفتگوی نسبتاً مفصلی را درخصوص مسائل مختلف، بالأخص فوتبال ایران و قطر داشته باشیم که در ادامه این مصاحبه را می‌خوانیم:

 *مهرداد جان سلام، وقتت  ؛ در ابتدا به‌عنوان اولین سؤال می‌خواستیم بدانیم نظرت درباره سالی که در فوتبال قطر سپری کردی چه بوده، علی‌رغم اینکه برخی تصورات مبنی بر این بود که به ایران برمی‌گردی، اما درنهایت با یک قرارداد خوب به فوتبال قطر منتقل شدی.
من در پرتغال با 10 گل و 8 پاس گل انصافاً سال خیلی خوبی را پشت سر گذاشتم. وقتی‌که فصل تمام شد چند پیشنهاد غیررسمی از فرانسه مثل “سنت اتین” و همان کشور پرتغال به دستم رسید، اما بعد از شرایط کرونا و اوضاع بد اقتصادی پیشنهاد رسمی به من نشد، هرچند من منتظر ماندم اما بعد از مدتی که دیدم پیشنهادی در کار نیست، تصمیم گرفتم فوتبالم را در قطر دنبال کنم. طبیعی هم بود که با توجه به فصل خوبی که در اروپا داشتم، باشگاه‌های عربی خواهان من باشند، اما درنهایت شرایط به‌گونه‌ای پیش رفت که باشگاه العربی را انتخاب کردم، چراکه احساس می‌کردم هم ازلحاظ مالی وهم فوتبالی انتخاب خوبی می‌تواند برایم باشد که خداراشکر حالا از این انتخابم راضی هستم.

 

 

*بازی آخری که از تو دیدیم، موفق به ثبت هتتریک شدی و علاوه بر این بازی‌های بسیار خوبی را در این فصل در باشگاه العربی انجام دادی و حالا با این سطح از آمادگی آیا جایگاهت را در یک تیم بهتر می‌بینی یا دوست داری در همین باشگاه به دنبال رتبه بهتری در فصل بعد باشی؟
در این خصوص باید بگویم قراردادم با العربی سه‌ساله است و هر تیمی اگر من را بخواهد باید ابتدا نظر باشگاه العربی را جلب کند. طبیعتاً کسی به خود من پیشنهادی نمی‌دهد. اما احتمالاً هستند باشگاه‌هایی که خواهان به خدمت گرفتن من باشند اما به گوش من چیزی نرسیده است، ولی درمجموع، من به قراردادم پایبندم تا ببینیم در آینده باشگاه درباره من چه تصمیمی خواهد گرفت.

*به‌عنوان یک بازیکن حرفه‌ای، تفاوت حضور در سطح اول فوتبال پرتغال و بازی در یک تیم قطری ازلحاظ امکانات رفاهی و شرایط مالی تا چه حد است، خصوصاً اینکه در اروپا سال سختی را از منظر مالی تجربه کردی؟
همان‌طور که گفتید از جنبه مالی سال سختی را در پرتغال پشت سر گذاشتم. درکل به‌جز 4 یا 5 تیم، سایر تیم‌های پرتغالی اوضاع خوبی ازلحاظ مالی ندارند. تیمی هم که من در آن بازی می‌کردم شرایط خوبی نداشت و خیلی سختی کشیدم، البته این شرایط را پیش‌بینی کرده بودم و می‌دانستم روزهای سختی در انتظارم است، اما من دوست داشتم در فوتبال اروپا پیشرفت کنم. درنهایت بخشی از مبلغ قراردادم را هم به من ندادند. اما فارغ از این مسائل، پرتغال کشور بسیار زیبایی است و مردمش مثل مردم خودمان در ایران بسیار شاد بودند. ولی در کشور قطر امکانات از هر نظر بسیار خوب است و درمجموع معتقدم کشور قطر برای فوتبالیست‌ها جای مناسبی است و بازیکنان در این کشور بسیار راحت هستند.
در ارتباط با امکانات باشگاه خودمان باید بگویم که ما 4 زمین تمرینی داریم و یک استادیومی که در حال ساخت است که از 4 یا 5 ماه دیگر در آن ورزشگاه بازی کنیم و همان‌طور که گفتم همه‌چیز اینجا فوق‌العاده است.

*مهدی ترابی در این فصل در کنار تو بود اما به هر دلیلی به باشگاه سابقش پرسپولیس بازگشت. فکر می‌کنی حضور یک ایرانی در کنارت می‌توانست برای تو بهتر باشد یا اینکه فرق چندانی برای تو نمی‌کرد؟

من از زمان تیم ملی امید با مهدی ترابی همبازی بودم و باعث افتخارم بود که به‌عنوان یک ایرانی در کنار مهدی بازی می‌کردم. مهدی خیلی بازیکن باکیفیتی بود. در تیم ملی امید به‌صورت مقطعی در کنار او بازی کردم اما در العربی به‌عنوان یک هم باشگاهی متوجه شدم تا چقدر بازیکن باکیفیتی است. درزمانی که او قصد رفتن داشت من بسیار ناراحت بودم، حتی من از خودش بیشتر ناراحت شدم. راستش را بخواهید مهدی خودش تمایل داشت که به پرسپولیس برگردد. به‌هرحال وقتی او رفت، من اینجا تنها شدم، اما قسمت نبود. فوتبالیست‌ها باید در کنار مهدی ترابی بازی کنند تا متوجه شوند چه بازیکن باکیفیتی است. انشاء الله هر جا باشد موفق باشد البته در العربی هم موفق بود ولی مصدومیت‌های متوالی اجازه نداد تا ارزش‌های خودش را نشان دهد. اما همین چند بازی که در کنار هم به میدان رفتیم، به‌واقع برای من یک افتخار محسوب می‌شود، واقعاً عالی بود و بازهم باید بگویم خیلی از رفتنش ناراحت شدم.

 

*با توجه بااینکه اکثر ملی پوشان از دوران ویلموتس خاطرات خوبی ندارند اما او به تو اعتقاد داشت و به تو بازی هم داد با این تفاصیل نظرت درباره دوران ویلموتس چیست؟
ویلموتس مربی خوبی بود، اما با شرایط حاکم بر فوتبال ایران و بازیکنان ایرانی آشنا نبود و نتوانست کار را پیش ببرد. ولی من را به تیم ملی دعوت کرد و خدا را شکر من هم توانستم در آن دوران برای تیم ملی گلزنی کنم.

*با توجه به تعدد بازیکنان خوبی که در فاز هجومی داریم و پستی که تو در آن بازی می‌کنی آیا بازهم انتظار داری به تیم ملی ایران دعوت شوی یا اینکه چندان برایت فرقی ندارد و کار خودت را می‌کنی؟

فراموش نکنیم آرزوی هر بازیکنی است که برای تیم ملی بازی کند و من هم تمام تلاشم را اینجا انجام دادم تا بازهم به تیم ملی دعوت شوم. اینجا به همه اطرافیانم گفتم. از ته دلم می‌گویم که می‌خواهم به تیم ملی دعوت شوم، چراکه انگیزه بسیار زیادی دارم و دلم می‌خواهد به تیم ملی کشورم در راه صعود به جام جهانی کمک کنم. امیدوارم آقای اسکوچیچ من را هم به تیم ملی دعوت کند. من در خودم این توانایی را می‌بینم که قادرم مردم ایران را خوشحال کنم. خدا کند آقای اسکوچیچ بازی‌های من را در العربی ببیند، البته احساس می‌کنم که او بازی‌های العربی را می‌بیند. در آن برنامه تلویزیون هم گفتم که تنها آرزوی من فقط این است که مردم ایران را خوشحال کنم که امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

 *در این مدتی که به علت شیوع ویروس کرونا در قرنطینه به سر بردی، به‌عنوان یک بازیکن حرفه‌ای قدری از تفاوت این دوران برایمان بگو و اینکه آیا سختی بیشتری متحمل شدی یا اینکه همه‌چیز عادی بود؟
خب شرایط خیلی سخت بود و از تمرین به دور بودیم، ضمن اینکه تمرین انفرادی خیلی متفاوت است تا اینکه با اعضای تیم تمرینات را دنبال کنید. شخصاً فکر می‌کنم دلیل اصلی مصدومیت‌های پرشماری که پس از به راه افتادن جریان مسابقات شاهدش بودیم بیشتر به خاطر دوران قرنطینه بود. در کل همین حالا هم شرایط سختی است و انشاء الله این ویروس کرونا از بین برود و همه ورزشکاران و مردم به زندگی عادی خودشان بازگردند.

 

آیا لیگ ایران را دنبال می‌کنی و آخرین بازی که دیدی کدام بازی بوده و اینکه ازنظر تو تفاوت اصلی لیگ ایران با کشوری مثل قطر در چه چیزی است؟
بله لیگ ایران کاملاً دنبال می‌کنم و به نظرم جواد نکونام با کمک سعید آذری تیم خوبی را ساخته‌اند، ضمن اینکه در سپاهان آقای ساکت که مدیر بسیار خوبی است و آقا محرم مربی بسیار کاربلدی است. خاطرم است آن زمانی که در سپاهان بودیم آقا محرم می‌گفت یک روز میایم و سپاهان را تغییر می‌دهم، همچنان که می‌بینیم این کار را البته به کمک آقای مرزبان انجام داده است. سپاهان بازیکنان بسیار خوبی دارد. من در تیم فولاد هم دوستان خوبی مثل محمد آبشک و موسی کولیبالی دارم و احساس می‌کنم این دو تیم می‌توانند به سهمیه و حتی قهرمانی فکر کنند. پرسپولیس و استقلال هم طبیعتاً تیم‌های خوبی را باید روانه مسابقات کنند. پرسپولیس تیم بسیار قدرتمندی است و این 4 تیم به‌علاوه تراکتور واقعاً تنور لیگ را داغ‌کرده‌اند.

*به‌عنوان آخرین سؤال در فصل گذشته از میان بازیکنانی که به‌واسطه حضور در لیگ ستارگان قطر از نزدیک دیدی و در مقابلشان بازی کردی بازی چه کسی را پسندیدی یا به عبارتی بهترین بازیکن لیگ ستارگان به نظر تو چه کسی است؟

همان‌طور که خودتان می‌دانید تیم‌های قطری بازیکنان گران‌قیمتی را به خدمت می‌گیرند اما به‌واقع بازیکنان ایرانی در این لیگ بسیار درخشیدند. من فکر می‌کنم اگر لیگ کشورهای امارت و عربستان باز بود قیمت بازیکنان ایرانی چند برابر می‌شد و در کل معتقدم حق بچه‌های ایرانی خیلی بیشتر از این‌هاست. اما صرف‌نظر از بازیکنان ایرانی، من بازی سانتی کازورلا را بسیار می‌پسندم، علاوه بر او من بازی یوسف بلایلی را هم خیلی دوست دارم. اما بازهم باید بگویم بازیکنان ایرانی خیلی متفاوت با بقیه کار می‌کنند و به‌نوعی باجان و دلشان اینجا بازی می‌کنند و اینجا ایرانی‌ها به همین معروف هستند. مثلاً وقتی تیم‌های عربی به مصاف هرکدام از تیم‌های ایرانی می‌روند، آن‌ها با اشاره به قلبشان به من می‌فهمانند که ایرانی‌ها با قلبشان بازی می‌کنند و با اتکا به همین امرمی توانند هر تیمی را ببرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا