ورزشی

دبل سیوی به قیمت سهمیه لیگ قهرمانان

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، هفته سی و یکم رقابت های سری آ، ظهر امروز ادامه پیدا کرد که در یکی از این بازی ها، میلان در استادیوم جوزپه مه آتزا میزبان جنوا بود که در نهایت شاگردان استفانو پیولی به سختی و لطف درخشش دو مدافع خود کیائر و توموری، برنده بازی شدند.

 

 

 

در این دیدار میلان زود به گل رسید. در دقیقه 13 روسونری پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ضربه تئو هرناندز پس از برخورد به دیوار دفاعی ارتفاع گرفت و در یک کش و قوس، توپ دقیقا روی خط محوطه جریمه به آنته ربیچ رسید و این بازیکن با یک شوت سرضرب و زیبا دروازه جنوا را باز کرد.

در ادامه و روی یک کرنر ارسالی، متیا دسترو با یک ضربه سر دروازه میلان را باز کرد و حساب کار به تساوی کشیده شد تا اینکه در نیمه دوم این بار نوبت به میلان رسید تا روی یک کرنر، موفق شد گل دوم و برتری بخش را به ثمر برساند.

 

 

 

اما در قدیقه 86 اتفاق عجیب و مهمی به روی دروازه میلان رخ داد و این تیم تا آستانه از دست دادن یک پیروزی مهم پیش رفت. حرکت بازیکنان جنوا از سمت چپ باعث شد تا توپ به گوران پاندف برسد و ارسال این بازیکن به روی دروازه با خروج دوناروما همراه بود و در حالیکه انتظار می رفت گلر میلانی ها به راحتی توپ را مهار کند، اما این اتفاق رخ نداد.

دوناروما که پس از برخورد با مدافع خودی دقیقا روی نقطه پنالتی تعادلش را از دست داد و به زمین افتاد، توپ را برای آندره آ ماسیلو مدافع چپ جنوا کاشت که جلو کشیده بود. ماسیلو نیز که با دروازه ای خالی مواجه شده بود، ضربه اش را محکم به سمت دروازه زد که سیمون کیائر توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید.

 

 

 

در حالیکه میلانی ها در بهت عجیبی فرو رفته بودند، توپ برگشتی نیز به والون بهرامی هافبک سوئیسی جنوا رسید که تنها 2 دقیقه از زمان ورودش به بازی می گذشت. بهرامی نیز در موقعیت مشابه با ماسیلو قرار داشت و در حالیکه هنوز دوناروما موفق نشده بود از جایش بلند شود، هافبک جنوا نیز تنها یک دروازه خالی با دو مدافع روی خط را در مقابلش داشت.

 

 

 

بهرامی که باورش نمی شد چند دقیقه پس از ورودش به زمین، این فرصت بزرگ نصیبش شود، شوت محکمش را روانه دروازه میلان کرد ولی ضربه محکم این بازیکن نیز در آستانه ورود به دروازه توسط مدافعین میلان بیرون کشیده شد که این بار فیکایو توموری در نقش ناجی بزرگ میلان ظاهر شد و در دقیقه 86 با فرستادن توپ به کرنر، مانعِ از دست رفتن پیروزی مهم میلان شد.

در نهایت این بازی سخت و دشوار با پیروزی دو بر یک میلان به پایان رسید و شاگردان پیولی که نفس هایشان برای لحظاتی در سینه حبس شده بود، 66 امتیازی شدند و در صورت شکست یا توقف ناپولی رده پنجمی در بازی امشب با اینتر، اختلاف آنها با تیم گتوزو در عدد 7 و یا 6 خواهد ماند و با اینکه 7 بازی تا پایان فصل باقی مانده است، روسونری می تواند با خیال راحت تری بازی های آینده اش را دنبال کند.

 

 

 

میلانی ها که سخت به دنبال کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا هستند و نیم نگاهی نیز به قهرمانی سری آ دارند، از ابتدای فصل با هدف بازگشت به UCL این فصل از رقابت های سری آ را آغاز کرده اند و این پیروزی مهم و تثبیت جایگاه دومی، شاید کسب سهمیه را برای روسونری قطعی کرده باشد. سهمیه ای که به لطف دبل سیو دو مدافع میلان و برگرداندن توپ از روی خط دروازه رخ داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا