ورزشی

ژکو: باید از فرصت بازی مقابل یونایتد لذت ببریم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، شب گذشته و در دیدار برگشت رم و آژاکس، ادین ژکو توانست گل تساوی را برای تیمش به ثمر برساند تا رم با تساوی 1-1 در این بازی، در مجموع دو بازی رفت و برگشت با منیجه 3-2 به نیمه نهایی لیگ اروپا صعود کند. جایی که باید با منچستریونایتد رو به رو شود.

ادین ژکو پس از این مسابقه گفت: “در نهایت توانستیم موفق شویم و این مهمترین چیز است، حتی اگر در دو بازی رفت و برگشت به مشکل خورده باشیم.

تیم شخصیت خود را نشان داد و بالاتر از همه چیز پس از دریافت گل، که در گذشته می توانست اوضاع را علیه ما برگرداند، امروز ما حسابی جنگیدیم و تا آخرین لحظه بازی دویدیم. پس از همه اینها ما کاملا شایسته جایگاهی که در نیمه نهایی برای خود دست و پا کردیم هستیم.”

 

 

ژکو در حرکتی که از خط دفاع رم شروع شد و روی پاس ریکاردو کالیفیوری توانست در دقیقه 72 دروازه آژاکس را باز کرده ونتیجه را 1-1 مساوی کند.

او درباره گلی که زد گفت: “من باید آنجا منتظر توپ می ماندم. شاید در 35 سالگی سعی کنم که کمتر بدوم اما بهتر می دانم که توپ بالاخره در کجا فرود خواهد آمد. حرکتی بسیار عالی بود که از دفاع شروع شد. برای کالا خوشحالم چرا که در یک چهارم نهایی لیگ اروپا از ابتدادر زمین بازی حاضر بود و یک پاس گل بسیار حساس و حیاتی هم داد، برای او عملکردی عالی بود.”

رم این فصل در 12 بازی از 14 بازی خود در لیگ اروپا پیروز شده است. سوال اینجا است که آیا آنها می توانند با منچستریونایتد مقابله کنند؟

 

 

مهاجم بوسنیایی رم در این باره افزود: “اگر ما در نیمه نهایی هستیم پس یعنی بله می توانیم. ما به راحتی به اینجا نرسیده ایم، براگا، شاختار دونتسک و آژاکس سخت ترین قرعه هایی بودند که ما می توانستیم داشته باشیم.

حالا هم با یک نام بزرگ دیگر رو به رو می شویم اما رم هم نام بزرگی است و ما باید هر چه در توان‌مان هست را به کار بگیریم تا به فینال برسیم.”

این فصل برای ژکو فصل سختی بوده و او پس از درگیری با سرمربی رم، هفته ها از ترکیب این تیم کنار گذاشته شد و وقتی هم دوباره به تیم بازگشت، بازوبند کاپیتانی را از او گرفتند.

ژکو در این باره اضافه کرد: “این ششمین سال من در رم است. بالا و پایین های زیادی در این سال ها داشته ام، این فصل به بسیاری دلایل بهترین فصل من از نظر شخصی نبوده است.دوست ندارم به گذشته نگاه کنم، هر اتفاقی که افتاده، افتاده و تمام شده است، باید چشم به آینده داشته باشیم. بسیاری از بازیکنان اینجا هستند که اولین نیمه نهایی عمرشان را بازی می کنند و ما باید از این دیدار لذت ببریم چرا که فرصت بازی کردن در اولدترافورد هر روز برای ما اتفاق نمی افتد.

همیشه گفته ام که بستن بازوبند کاپیتانی رم برای من یک افتخار بود، اما من برای رم بازی می کنم و نه باری بازوبند. من همیشه هر چه که در توان دارم را برای رم می دهم، امروز، فردا و در آینده. سخت است که حالا به آن فکر کنیم، ما نیمه نهایی را در پیش داریم و مسابقات سری آ نیز در انتظارمان هستند، خواهیم دید که در پایان چه خواهد شد.”

 

 

 ژکو پس از کنار گذاشته شدن بیشتر به این دلیل به ترکیب رم بازگشت که این تیم نتوانست با بازیکن مناسبی برای جایگزینی با او در پنجره زمستانی به توافق برسد. ژکو درباره روزهای سختی که برای پس گرفتن جایگاهش در تیم از سر گذرانده، گفت: “سخت است وقتی در بالاترین سطح بازی می کنی، پذیرفتن بعضی چیزها بسیار سخت است، اما من همیشه از نظر ذهنی قوی بوده ام و اگر ضعیف بودم هرگز نمی توانستم در حرفه ام تا اینجا پیش بروم.

این چیزی است که به من انگیزه ادامه دادن و گذر از این موقعیت را می دهد. مسئله مهم رم است، نه بازوبند کاپیتانی یا ادین ژکو یا هر کس دیگری.”

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا