ورزشی

یک نیمه پیترچک، یک نیمه ساشا ایلیچ (عکس)

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1749334/58

زمان: 10:54  
1400/01/26

بازدید: 11,350

45 دقیقه های متفاوت اخباری؛

دروازه بان تراکتور شب عجیبی را پشت سر گذاشت. او با وجود اینکه بارها در نقش ناجی تیمش ظاهر شد اما سه گل دریافت کرد.

به گزارش “آلانه”، رویارویی با پاختاکور ازبکستان در اولین گام از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا یک چالش سخت برای تراکتور بود. این تیم باید مقابل حریفی قرار می گرفت که در 12 بازی اخیر خود نتیجه ای جز برد را به دست نیاورده بود و با 5 برد از 5 بازی در صدر جدول لیگ کشورش حضور داشت. زدن 13 گل در 5 بازی، نشان از خط حمله ای قدرتمند برای پاختاکور داشت و همه این ها شب سختی را از نظر دفاعی برای تراکتور رقم می زد.

 

 

 

اوج کار اخباری در نیمه اول در این صحنه بود؛ او ضربه سر خطرناک چران را که در دهانه دروازه هم به زمین خورد تا مهار آن سخت شود را با کش دادن به بدن خود راهی کرنر کرد. گلر تراکتوری ها در این صحنه مصدوم شد و مداوای او چند دقیقه طول کشید.

 

 

نیمه اول تقابل دو تیم گلی در پی نداشت و دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند. یکی از مهمترین دلایل صفر – صفر شدن نیمه اول، کسی نبود جز محمدرضا اخباری، دروازه بان تیم تراکتور که با واکنش های نجات بخش خود مانع از این شد که تیمش بازنده راهی رختکن شود. اشتباه عجیب ایمانی در دقایق آغازین بازی که به لو رفتن توپ در دهانه دروازه انجامید را اخباری با عکس العمل خوب خود جبران کرد؛ سنگربان تراکتوری ها چندین سیو نجات بخش دیگر از جمله مهار دیدنی ضربه سر چران در دقیقه 35 را هم در این نیمه داشت تا به این ترتیب ستاره 45 دقیقه اول لقب بگیرد.

 

سرنوشت نیمه دوم اما به گونه ای دیگر رقم خورد تا دروازه بان محبوب تراکتوری ها که تی تی ها او را پیتر چک می نامند، شب ساشا ایلیچ واری را تجربه کند؛ دروازه بانی که در یک برهه به دریافت گل های زیبا در فوتبال ایران شهرت داشت. اخباری در این نیمه روی اشتباهات فردی و تمرکز پایین هم تیمی هایش سه بار دروازه خود را باز شده دید که هر سه هم گل های زیبایی بودند؛ به ویژه گل دوم که شلیک سنگین و کات دار از پشت محوطه جریمه توسط موخیدینف، جای عکس العمل را برای اخباری باقی نگذاشت و دروازه تراکتور برای بار دوم باز شد.

 

 

 

این شلیک دیدنی از موخیدینف رقم زننده گل دوم پاختاکور بود؛ گلی که می توان آن را زیباترین گل بازی هم نامید. در این صحنه مدافعان تراکتور به راحتی اجازه شوتزنی را به بازیکن حریف دادند و شوت او به قدری سنگین بود که امکان مهار را به اخباری نداد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا