ورزشی

دست برتری الاهلی مقابل رقبای ایرانی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، استقلال در آغاز رقابت های لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف تیم میزبان گروه سوم یعنی الاهلی عربستان برود. الاهلی طی سالیان گذاشته دیدارهای زیادی را در برابر نمایندگان ایرانی انجام داده است و اتفاقا پیروزی های زیادی را کسب کرده است.

نخستین بازی الاهلی با تیم های ایرانی در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا، به سال 2010 بازمیگردد. جایی که آنها در دو بازی رفت و برگشت مقابل استقلال با نتیجه دو بر یک تن به شکست دادند. در بازی رفت که در عربستان برگزار شد، آبی پوشان با 2 گل فرهاد مجیدی موفق به شکست میزبان خود شدند. در بازی برگشت نیز آبی پوشان همچون بازی رفت با گل های امیرحسین صادقی و سیدمهدی سیدصالحی با نتیجه 2 بر یک برنده از زمین خارج شدند.

 

 

 

 

الاهلی در این سالها، 22 بار مقابل تیم های ایرانی قرار گرفته است که بهترین پیروزی آنها دو برد 4 بر یک مقابل سپاهان در فصل های 2012 و 2013 بوده است. الاهلی 6 بار مقابل سپاهان قرار گرفته که 3 بار موفق به شکست زردپوشان اصفهانی شده، یک بار نیز سپاهانی ها برنده شده اند و 2 بار نیز بازی های دو تیم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

 

 

 

الاهلی همچنین 4 بار مقابل تراکتور قرار گرفته که در 3 بازی برنده شده و یک بار نیز دیدار دو تیم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. این تیم عربستانی 2 بار مقابل ذوب آهن صف آرایی کرده که هر دو بازی را برنده شده و در 2 دیدار مقابل نفت تهران نیز صاحب یک پیروزی و یک شکست شده است.

 

 

 

الاهلی 4 بار مقابل سرخابی های پایتخت قرار گرفته است. پرسپولیس 2 بار این تیم را شکست داده، یک بار به نتیجه تساوی رسیده و در یک دیدار نیز مقابل الاهلی تن به شکست داده است. استقلال نیز در 4 تقابل قبلی اش با الاهلی، صاحب 3 پیروزی و یک شکست شده است.

به طور کلی، الاهلی در 22 بازی با نمایندگان ایران 11 بار برنده از زمین خارج شده، در 7 دیدار تن به شکست داده و 4 بار نیز مصاف های آنها با تیم های ایرانی با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. حاصل این جدال ها، 36 گل زده برای نماینده عربستان و 28 گل زده برای تیم های ایرانی بوده است.

 

 

 

آخرین جدال الاهلی با تیم های ایرانی نیز به بازی برگشت لیگ قهرمانان سال گذشته برمیگردد که استقلال با 3 گل مقابل نماینده عربستان به برتری رسید. آن دیدار، سنگین ترین شکست الاهلی مقابل تیم های ایرانی بود.

 

 

 

نتایج کامل الاهلی در برابر نمایندگان ایران:

2010:
استقلال 2 – الاهلی یک
الاهلی 1 – 2 استقلال

 

2012:
الاهلی 1 – 1 سپاهان
سپاهان 2 – 1 الاهلی

 

یک چهارم نهایی
سپاهان 0 – 0 الاهلی
الاهلی 4 – 1 سپاهان

 

2013:
سپاهان 2 – 4 الاهلی
الاهلی 4 – 1 سپاهان

 

2015:
الاهلی 2 – 0 تراکتور
تراکتور 2 – 2 الاهلی

 

یک هشتم نهایی
نفت تهران 1 – 0 الاهلی
الاهلی 2 – 1 نفت تهران

 

2017
ذوب آهن 1 – 2 الاهلی
الاهلی 2 – 0 ذوب آهن

 

یک چهارم نهایی
پرسپولیس 2 – 2 الاهلی
الاهلی 1 – 3 پرسپولیس

 

2018
تراکتور 0 – 1 الاهلی
الاهلی 2 – 0 تراکتور

 

2019
پرسپولیس 2 – 0 الاهلی
الاهلی 2 – 1 پرسپولیس

 

2020
الاهلی 2 – 1 استقلال
استقلال 3 – 0 الاهلی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا