ورزشی

جایزه شش میلیون دلاری برای مقتدرترین فاتح آسیا!

پنل اس ام اس هیرو

 

به گزارش “آلانه”، لیگ قهرمانان آسیا در حالی برگزار خواهد شد که ای اف سی با انتشار فایلی 68 صفحه ای، تمام قوانین مربوط به این رقابت ها را تشریح کرده و همچنین در بخشی از آن به مسائل مالی لیگ قهرمانان پرداخته و پاداش های مربوطه را نیز اعلام کرده است.

 

ای اف سی جوایز را در سه بخش «کمک هزینه سفر، پاداش نتایج و جایزه بقا» دسته بندی کرده و نکته جالب این‌که این جوایز از فصل 2018 با تغییر از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مواجه نشده و برخلاف سال های قبل، افزایش نداشته است.

 

 

* کمک هزینه سفر؛ در مجموع 330 هزار دلار
کنفدراسیون آسیا برای کمک به نقل و انتقال و استقرار تیم ها در کشورهای مختلف، کمک هزینه ای را همیشه در نظر داشته است. در فصول گذشته باتوجه به مسافرت برای انجام هر بازی، این رقم نیز به تعداد بازی اختصاص داشت اما حالا برگزاری متمرکز مسابقات، شیوه را تغییر داده است. بنابراین برای مرحله اول و دوم پلی آف هر کدام 30 هزار دلار، مرحله گروهی، یک هشتم، یک چهارم و نیمه نهایی 45 هزار دلار و فینال 90 هزار دلار پاداش دارد.

سال 2018 این عدد برای هر بازی مرحله پلی آف 20 هزار دلار، مرحله گروهی تا نیمه نهایی 30 هزار دلار و فینال 60 هزار دلار بود. در سال 2019 این عدد دو برابر شد. امسال اگر تیمی تا فینال پیش برود، طلب 330 هزار دلاری از ای اف سی برای کمک هزینه سفر خواهد داشت.

 

 

* پاداش نتایج؛ صفر تا 800 هزار دلار
تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان مثل سال های گذشته با پیروزی در بازی های مرحله گروهی 50هزار دلار و در صورت تساوی 10 هزار دلار جایزه می‌گیرند. در سال های قبل ای اف سی برای برد 30 و مساوی 20 هزار دلار پاداش می‌داد اما با هدف ایجاد انگیزه در تیم‌ها، این تفاوت را در رقم پاداش‌ها ایجاد کرد.

طبیعتا اگر تیمی تمام بازی های مرحله گروهی را واگذار کند، پاداشی نخواهد گرفت اما اگر تا پایان تورنمنت با پیروزی پیش برود، رقم 800 هزار دلار را به جیب خواهد زد و با درآمدزایی 5.5 میلیون دلاری، سهمیه جام جهانی باشگاه ها را کسب خواهد کرد.

 

 

* جایزه برای بقا؛ 4.5 میلیون دلار
کنفدراسیون فوبال آسیا برای تیم‌هایی که در تورنمنت باقی بمانند، جایزه ای تحت عنوان «پاداش مشارکت» در نظر می‌گیرد و در واقع سود خود از تبلیغات و حق پخش را با این تیم‌ها تقسیم می‌کند. پاداش تیم ها برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی 100 هزار دلار، صعود به یک چهارم نهایی 150 هزار دلار و صعود به نیمه‌نهایی 250 هزار دلار است.

 

همچنین دو تیمی که در فینال حضور داشته‌باشند، جوایز 2 و 4 میلیون دلاری را به ارمغان می‌آورند. به عبارتی اگر تیمی قهرمان شود، 4.5 میلیون دلار پاداش مشارکت خواهد داشت که اگر این اتفاق با پیروزی بر تمام رقبا رخ دهد، رقم 800 هزار دلار به عنوان پاداش عملکرد و 330 هزار دلار کمک هزینه سفر به آن اضافه خواهد شد تا چیزی در حدود 5.7 میلیون دلار را به خزانه باشگاه واریز کند.

 

در سال 2018 این رقم معادل چیزی حدود 22 میلیارد بود اما حالا اگر تیمی بتواند به آن دست پیدا کند، صاحب درآمدی نزدیک به 150 میلیارد تومان خواهد شد.

 

ای اف سی همچنین در آیین نامه خود قوانین مختلفی را دارد که به اختصار بررسی می‌شوند:

 

– هرگونه پرداخت مالی از سوی ای اف سی که طبق آیین نامه باشد، از قوانین، مقررات، دستورات، آیین نامه ها و تحریم های بین المللی تبعیت می‌کنند.
– تیم میزبان هزینه نقل و انتقال افسر مربوط به تیم میهمان و همچنین هزینه اقامت او را باید پرداخت کند.
– تیم میزبان ملزم به پرداخت هزینه اقامت هیئت رسمی ای اف سی است.
– برای هیئت ای اف سی، باید هتل 5 ستاره رزرو شود و نباید این هتل با محل اقامت تیم ها یکی باشد.
– برای هیئت رسمی ای اف سی باید سه وعده غذایی کامل و یک وعده سبک با کیفیت بین المللی و حداقل 8 لیتر آب تهیه شود.
– برای نفرات مدنظر ای اف سی باید خشکشویی 8 قطعه لباس در نظر گرفته شود.
–  دو تیم فینالیست ملزم هستند که 5% از پاداش خود را به خیریه «ای اف سی دریم» پرداخت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا