سیاسی

هنر دیوان محاسبات در سال ۱۴۰۰ باید اصلاح رویه‌ها باشد نه تشکیل پرونده

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران  جوان، مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات در جلسه تودیع و معارفه مستشاران جدید که با حضور رئیس و نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن عرض تسلیت رحلت حضرت زینب (سلام الله علیها) گفت: در معرفی مستشاران جدید دیوان محاسبات کشور سعی کردم توازن را در انتخاب افراد دارای تخصص‌های حقوقی، اجرایی و مالی برقرار کنم و رویه آیین‌نامه‌ای کاملا رعایت شود. بنای ما، استفاده همزمان از تجربه‌های موجود به همراه دمیدن روح تازه در کالبد دیوان محاسبات است.

بذرپاش با بیان اینکه هنر ما باید اصلاح رویه‌ها باشد نه تشکیل پرونده، افزود: با برخط کردن دیوان محاسبات، هشدار به موقع به متخلفین، تذکر به موقع به مدیران جهت عدم انحراف از مسیر اجرای بودجه، می‌توان این اصل را اجرایی نمود.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور از تخصصی و موضوعی کردن هیات‌های مستشاری این سازمان خبر داد و گفت: پرونده‌ها را به تفکیک موضوع به مستشاران ارجاع خواهیم داد تا در امور انتظامی بخشی و در رسیدگی‌ها تسریع شود. همچنین اجماع نظر قوی‌تر و رأی‌های محکمتری را شاهد باشیم.

بذرپاش گفت: سال ۱۴۰۰ سال پرکاری برای دیوان محاسبات خواهد بود، چرا که هدف گذاری ما، ارائه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ تا پایان شهریورماه است و همچنین می‌خواهیم گزارش‌های اجرای بودجه را هر دو ماه یکبار به نمایندگان محترم ارائه کنیم که مطمئنا منجر به تحولات تاریخی در نظارت بر بودجه‌ی کشور خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه رسیدگی و دادسرا باید تمرکز بر مشکلات مردم و حل مسائل مرتبط با معیشت مردم باشد، گفت: موضوعات کم اهمیت را باید از اولویت خارج و ظرفیت نیروی انسانی و وقت خود را بر مسایل اولویت‌دار و مرتبط با مردم صرف کنیم.

بذرپاش اظهار داشت: مستشاران جدید بدانند که به سازمانی پرافتخار، معتبر، پرکار، حرفه‌ای، باآبرو و متواضع وارد شده‌اند و امیدوارم که این سازمان را سربلندتر نموده و به آن در تحقق اهداف قانونی‌اش مساعدت نمایند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور افزود: کار دیوان محاسبات قضاوت است و مسئولیت شما مستشاران که حکم صادر می‌کنید، بیشتر و کارتان سخت تراست و به گونه‌ای باید رفتار کنید که شرمنده خدا و مردم نباشیم.

مهرداد بذرپاش در پایان با اشاره به رابطه بسیار خوب میان دیوان محاسبات با مجلس شورای اسلامی، ضمن تشکر از نامه تقدیر ۲۷۷ تن از نمایندگان محترم از عملکرد دیوان، تاکید کرد: این همکاری مشترک باید با شتاب بیشتری ادامه پیدا کند و برخی اظهارات نادر، نباید در آن خلل به وجود بیاورد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا