سیاسی

سفر فواد حسین به تهران، پیرو توضیحات دولت عراق نسبت به اقدامات آمریکاست

پنل اس ام اس هیرو

 حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، «فواد حسین» وزیر خارجه عراق شنبه ۹ اسفند به ایران سفر کرد. وزیر خارجه عراق در این سفر با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان هم دیگر مقامات ارشد کشورمان دیدار کرد. بررسی روابط دوجانبه و اوضاع منطقه‌ای از جمله محور‌های مذاکرات فواد حسین در تهران بود.

حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، درباره سفر وزیر خارجه عراق به ایران، تشریح کرد: شرایط عراق اکنون بسیار حساس است، با توجه به حمله آمریکا به پایگاه حشد الشعبی در بوکمال این مسائل به لحاظ امنیتی برای ما مهم است و دولت عراق هم باید پاسخگوی حضور آمریکایی‌ها و اقدامات نظامی‌ شان در منطقه باشد.

او افزود: به نظر می‌رسد که فواد حسین برای توضیح به ایران آمده است؛ توضیح در مورد اینکه چرا آمریکایی ها در منطقه به ویژه عراق، دست به اقداماتی می‌زنند که منطقه را با تهدید مواجه می‌کند.


بیشتر بخوانید


کنعانی مقدم همچنین در ادامه گفت: پیگیری مسائل مختلفی در سفر فواد حسین به ایران وجود دارد؛ بحث آزاد کردن اموال بلوکه شده کشورمان به ویژه منابع ارزی و بحث مبادلات تجاری که در سفر قبلی بنا بود افق ۲۰ میلیارد دلاری را عملیاتی کنند، همچنین این سفر می‌تواند توضیحات دولت عراق نسبت به اقدامات آمریکا باشد و هم اینکه مناسبات ایران و عراق را مستحکم‌تر کند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا