سیاسی

دیدارها و رایزنی‌های سخنگوی وزارت امور خارجه در سفر به سوریه

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، سعید خطیب زاده سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه که در چارچوب همکاری‌های دو جانبه ایران و سوریه در حوزه‌های دیپلماسی عمومی، رسانه‌ای و فرهنگی‌ به آن کشور سفر کرده بود، علاوه بر ملاقات با‌ مقامات سوری، در نشست‌ها و جلسات اندیشکده ای، رسانه‌ای و نخبگانی شرکت کرد.

در خلال این سفر، خطیب زاده با فیصل مقداد، وزیر امور خارجه سوریه دیدار و در مورد آخرین وضعیت روابط دوکشور و همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای بین وزارت امور خارجه ج ا ایران و سوریه گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، وزیر خارجه سوریه بر ضرورت توسعه همکاری‌های دو کشود در حوزه فرهنگی و رسانه‌ای تاکید کرد.

خطیب زاده در ادامه دیدار‌های خود، با وزیر اطلاع رسانی و فرهنگ، وزیر علوم و خانم دکتر بثینه شعبان، مشاور ارشد رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد.

در این ملاقات‌ها، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن تاکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای دو کشور، از مقاومت مردم سوریه در گذار از مرحله مقاومت نظامی در برابر تروریزم ابراز خوشحالی کرده و تاکید کردکه جمهوری اسلامی ایران همانند مرحله گذشته، در بازسازی اقتصادی و همکاری‌های فرهنگی در کنار دولت و ملت سوریه خواهد ماند.

مقامات سوری نیز در این دیدار‌ها تاکید نمودند که ملت سوریه هیچگاه ایستادگی ایران در کنار ملت سوریه را فراموش نخواهد کرد.

خطیب زاده در ادامه برنامه‌های خود، علاوه بر سخنرانی در آکادمی دیپلماتیک سوریه و همچنین نشست در موسسه مطالعات راهبردی این کشور، در جلسه‌ای مشترک با اصحاب رسانه‌های سوریه شرکت کرده و‌به سوالات آن‌ها پاسخ داد.

دیدار با بشار جعفری، قائم مقام وزارت خارجه سوریه و برخی دیدار‌های جانبی دیگر در چارچوب همکاری‌های دیپلماسی عمومی دو کشور از جمله برنامه‌های این سفر بودند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا