سیاسی

بعد از موشک‌باران عین‌الاسد آمریکا می‌خواست به ایران حمله کند، اما ترس نظامیان آن‌ها مانع شد

پنل اس ام اس هیرو

سردار سرتیپ پاسدار علیرضا افشار رئیس دانشکده جنگ نرم دانشگاه عالی دفاع ملی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، درباره ناتوانی آمریکایی‌ها در پاسخ به حمله موشکی ایران به عین الاسد در پروژه انتقام سخت گفت: پس از شهادت سردار سلیمانی، وعده انتقام سخت مسئولان نظام و در راس آن‌ها رهبر معظم انقلاب صادر شد. اولین ضربه‌ای که به دشمن وارد شد تشییع عظیم و تاریخی بود که ملت ایران و ملت عراق در شهر‌های مختلف برای شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس برگزار کردند که نشان دهنده تاثیر خون شهید علیه رژیم استکباری و تاثیرگذاری خون شهید در افکار و اذهان مردم بود.

وی ادامه داد: در واقع این کار آثار معنوی بسیار دراز مدتی  دارد که در وحدت ملی و مودتی که بین دو ملت ایران و عراق و همچنین کشور‌های منطقه داشت موثر و تاثیر گذار است؛ اما به هر حال باید از جنبه نظامی ضربه ای به دشمن وارد می‌شد که به لطف خداوند شرایطی پیش آمد که در اولین فرصت توانستیم مهم‌ترین پایگاه نظامی آمریکا در عراق را هدف قرار دهیم. باید توجه کنیم که پایگاه عین الاسد آمریکا دورترین پایگاه آمریکایی در خاک عراق نسبت به مرز ایران است.

سردار افشار با بیان اینکه آمریکایی‌ها بسیاری از تجهیزات خود را به پایگاه عین الاسد منتقل کرده بودند تا از تیررس موشک‌های ایران دور باشد، اظهار کرد: آمریکایی‌ها حمله ایران به نیرو‌های خود در عراق را پیش بینی می‌کردند و می‌خواستند با استفاده از سامانه‌های موشکی و تدافعی خود همچون سامانه پاتریوت از تجهیزات خود مراقبت کنند، اما به لطف خدا موشک‌های دقیق هوافضای سپاه پاسداران توانست تمام این موانع را پشت سر بگذارد و اهداف خود را در پایگاه عین الاسد مورد اصابت قرار بدهد و دنیا را از تکنولوژی موشکی ایران متعجب کند.

وی افزود: تعداد تلفات آمریکایی‌ها مشخص نیست، اما آن‌ها مدعی هستند که سربازانشان ضربه مغزی شده اند. البته ما هم شنیده ایم که کشته‌های آمریکایی‌ها را به افغانستان منتقل کرده و از آن جا به خانواده هایشان تحویل داده اند و گفته اند که در افغانستان دچار حادثه شده اند.

رئیس دانشکده جنگ نرم دانشگاه عالی دفاع ملی درباره چرایی ناتوانی آمریکایی‌ها در پاسخ به حمله موشکی ایران به عین الاسد نیز یادآور شد: مهم‌تر از هدف قرار گرفتن پایگاه نظامی عین‌الاسد این بود که ضربه محکمی به حیثیت آمریکا وارد کنیم. این حمله از طرفی هم باعث شد تا قدرت بازدارندگی ایران مضاعف شود. پس از حمله به پایگاه عین الاسد آمریکا تصمیم داشت که به ایران پاسخ بدهد و خودشان را برای حمله به نقاطی که اعلام کرده بودند آماده هم کرده بودند، اما ترس نظامیان آمریکایی مانع آن شد.

وی ادامه داد: علت اصلی این امر هم آن بود که نظامیان آمریکایی می‌دانستند که اگر کوچک‌ترین حرکتی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند ما اهداف متعددی از پایگاه‌های نظامی آمریکا نه تنها در عراق بلکه در تمام کشور‌ها را مورد اصابت قرار خواهیم داد و آمریکا هم نمی‌توانست این موضوع را تحمل کند, در همین راستا هم عکس العملی پس از هدف قرار گرفتن عین الاسد از خود نشان نداد.

رئیس دانشکده جنگ نرم دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه سخنان رهبر انقلاب مبنی بر اینکه دوران بزن در رو تمام شده گفت: در حمله ایران به پایگاه عین الاسد این فرمایش رهبر انقلاب نمود داشت و نشان داد که آمریکا دیگر نمی‌تواند کاری انجام دهد و از مجازات آن فرار کند. البته هنوز هم مطالبه انتقام از عاملان و آمران شهادت سردار سلیمانی به عنوان یک مطالبه ملی وجود دارد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا