ورزشی

علی‌نژاد: به گزینه‌های وزارت ورزش رای ندهید!

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه؛ مهدی علی نژاد به عنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش، میهمان مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال خواهد بود. او در گفت و گوی تلفنی اش با برنامه ورزش و مردم در خصوص انتخابات روز یکشنه صحبت کرد:

 

 

بنا بر این بود که انتخابات سال گذشته برگزار شود

 

بعد از استعفای سال گذشته آقای تاج به دلیل بیماری که داشتند با هماهنگی هایی که با فدراسیون فوتبال داشتیم خیلی سریع بنا بر این بود که انتخابات در اسفند 98 برگزار شود.

حدود 10 روز قبل از برگزاری انتخابات، نامه ای از سوی فیفا آمد و اعلام شد که این اساسنامه مورد تایید نیست و با این نمی شود انتخابات را برگزار کرد. علی رغم پیگیری هایی که فدراسیون فوتبال در آن زمان انجام داد بنا بر این شد که اساسنامه مورد بازنگری قرار بگیرد. فرایند طولانی بود و اختلافاتی وجود داشت که نهایتا با تدابیر صورت گرفته حل شد.

 

 

رنگ و روی فوتبالی ها در این مجمع پررنگ تر شده است

 

اساسنامه ای پویا و خوب تدوین شد که هم با قوانین داخلی همراهی دارد و هم از نظر قوانین بین المللی مورد تایید فیفا قرار گرفت. انشالله یکشنبه بر اساس این اساسنامه انتخاب فدراسیون برگزار خواهد شد. یکی از ویژگی های این اساسنامه، افزایش تعداد نفرات اعضای مجمع بود. رنگ و روی فوتبالی ها در این مجمع پررنگ تر شده و شرایط کاندیداتوری نیز سهل تر شد تا شاهد رقابتی خوب و تنگاتنگ باشیم. سیاست وزارت ورزش در این یک سال، همراهی و کمک بود تا اساسنامه تصویب شود و فضایی باز و دموکراتیک برای برگزاری انتخابات وجود داشته باشد.

 

 

اگر کسی خود را گزینه وزارت اعلام کرد به او رای ندهید

 

قطعا ما در این انتخابات هیچ گزینه ای را مورد حمایت قرار ندادیم و هیچ دخالتی نداریم. چند بار این را گفتم و دو روز مانده به انتخابات هم می گویم که اگر کسی خودش را نامزد وزارت ورزش معرفی کرده، من از اعضای مجمع می خواهم که به او رای ندهند چرا که این حتما صحت ندارد. برخی ها هم که فکر می کنند شرایط خوبی ندارند سعی می کنند با ایجاد چند قطبی یا دو قطبی کردن انتخابات، یک طرف را به وزارت منصوب کنند که کار غیر اخلاقی است. هر کسی اگر شواهدی دارد مبنی بر دخالت وزارت دارد، ارائه کند.

 

 

الان دیگر مثل دوران آقای کفاشیان نیست!

 

89 عضو مجمع آدم های عاقل و بالغی هستند و کسی نمی تواند رای را به آنها تحمیل کند. در حد رایزنی هم ما هیچ اقدام نکرده و به کسی توصیه ای نکرده ایم. الان دیگر شرایط دنیا مثل قدیم نیست. مثل دو دهه پیش که اشاره کردید (اشاره به صحبت های آغازین پیمان یوسفی در خصوص درآوردن انتخابات در دوران کفاشیان) آقای کفاشیان یک کارهایی می کردند. شما کافی است که با یک نفر صحبت کنید، همه متوجه می شوند که با فلان باشگاه یا فلان هیات رایزنی کرده اید. هیچ موردی تا الان نبوده و انشالله یکشنبه انتخابات خوبی خواهیم داشت. هر گزینه که مورد تایید مجمع باشد مورد تایید وزارت ورزش هم خواهد بود به این دلیل که فدراسیون فوتبال یکی از فدراسیون های مهم ماست که وزارت حمایت از آن را وظیفه خود می داند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا