سیاسی

جامعه روحانیت مبارز نقش هدایت‌گری در انتخابات را دارد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی عضو شورای عالی شورای وحدت اصولگرایان در همایش بانوان جبهه انقلاب که به همت شورای وحدت صبح امروز جمعه برگزار شد، گفت: خرسندیم که اولین نشست شورای وحدت با حضور زنان برگزار می‌شود. به حضور زنان فرهیخته در شورای وحدت افتخار می‌کنیم. فلسفه دنیا در عبارت کوتاه سود و لذت جمع شده است. از حقوق زن و کودک بسیار سخن می‌گویند، اما در عمل نگاه لذت پرستانه و سودگرایی بر دنیا حاکم است. دکترین یهود و صهیونیست بر دنیا حاکم است و این قابل انکار نیست. مهم‌تر اینکه خداوند در این مورد در قرآن بسیار هشدار داده است.

عضو شورای عالی شورای وحدت اصولگرایان افزود: منزلت انسان سقوط کرده و رویکرد‌ها حقیر و پست شده است. برجستگی و امتیاز مرد ثروت شده و جلوه‌گری، ویژگی زن شده در حالی که خداوند جایگاه والایی به انسان‌ها داده است. در حال حاضر بیش از ۶۰۰ هزار خیریه داریم که اکثر آن‌ها را زنان تشکیل می‌دهند.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه گذشت اجر عظیم است، تصریح کرد: ما دارای جایگاه حقوقی و حقیقی هستیم و همگی شأن انسانی داریم. حتی زنان در این شأن تا حدودی جلوتر هستند. همچنان که در منزل زنان نقش موثرتری دارند و بهشت هم زیرپای مادران است. تفاوت در کارکرد زن و مرد به معنی برتری مردان نیست. زن باید پیشران تحول بزرگ تمدن اسلامی شود و‌پرچم تحولی اسلامی باید دست زنان باشد و این اتفاق باید توسط زنان شکل بگیرد؛ لذا باید تلاش کنیم که زنان صابر و متقی پرچم‌دار شوند. زنان مسئول تحول تمدنی هستند و نباید خود را درگیر بازی اثبات حقوقی کنند چرا که رسالت زنان والاتر از این است.

وی ادامه داد: امام به خوبی زنان را شناخت چنان که انقلاب و‌جنگ را زنان به پیروزی رساندن و امروز هم در عرصه‌های سخت و مهم زنان سکان‌دار هستند. امروز برای تحول سیاسی مشکل داریم و باید جهت‌گیری و نگرش‌های خود را تغییر بدهیم. مرحوم رهبر به رحمت خدا رفت، اما اگر ایشان هم فوت نکرده بودند باز هم در قالب جامعه روحانیت و شورای وحدت تلاش می‌کردیم حضور زنان در مجلس را پررنگ کنیم، لذا در حال حاضر هم این مهم را پیگیری می‌کنیم.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به انتخابات شورا‌ها اظهار کرد:شورا‌ها هنوز در جایگاه واقعی خود قرار نگرفتند البته در این راستا دولت‌ها مساعی کافی را ندارند، همچنین نمایندگان مجلس هم راغب به گسترش فعالیت‌های شورا‌ها نبودند. زمانی که قرار بود به عنوان وزیر کشور از مجلس رأی اعتماد بگیرم به بنده گفتند که اگر از شورای شهر صحبت کنید رأی اعتماد شما پریده است و بر همین اساس بنده هم صحبتی نکردم، اما بعد که به وزارت کشور رفتم این مهم را پیگیری کردیم. سبک زندگی که به دنبال آن هستیم در شورای شهر دیده نمی‌شود.

وی با تأکید بر همگرایی احزاب اصولگرا برای انتخابات آینده خاطرنشان کرد: جامعه روحانیت مبارز به عنوان یک حرکت حزبی و جناحی وارد عرصه انتخابات نشده و بلکه به عنوان نقش هدایتی، مشورتی، تعاون و دستگیری و به عنوان آخوند و روحانی که باید جامعه خود را هدایت کند، وارد عرصه انتخابات شده است. همیشه به همگرایی و مدنظر قراردادن رویکرد علم‌گرایانه تاکید کردیم. دین دستورات خاص دارد. در چند انتخابات قبل مشاهده کردیم که دوستان تفاهم و توافق نمی‌کنند.

پورمحمدی افزود: چنددستگی باعث آسیب می‌شود نباید اجازه دهیم شعب مختلف شکل بگیرد باید همه دور هم جمع شویم. فضا و آرایش سیاسی باید از وضع آشفته رفتار و عمل سیاسی خارج شود و این را اصلاح کنیم؛ لذا با این نگاه آمده‌ایم که کمک کنیم و انشالله همه فرهیختگان وارد می‌شوند. اگر علم و اخلاق معیار قرار بگیرد باهم دعوایی نداریم و وحدت صورت می‌گیرد. در مجموع مبانی تئوریک اشکالات جدی داریم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا