سیاسی

همکاری ایران و صربستان برای تولید واکسن کرونا

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار مجلس گروه  سیاسی باشگاه  خبرنگاران  جوان،  «دراگان تودوروویچ»، سفیر صربستان در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بین­‌الملل دیدار کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار به مناسبات دوستانه و رو به رشد جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان اشاره کرد و افزود: توسعه ارتباطات دو کشور در عرصه‌های مختلف بویژه در عرصه پارلمانی، نقش مؤثری در افزایش سطح تعاملات و کمک به رفع موانع توسعه همکاری‌های فی‌مابین دارد.

سفیر صربستان در تهران نیز در این دیدار بر ضرورت افزایش ارتباط میان مجالس دو کشور تاکید کرد و افزود: «تعاملات پارلمانی و ارتباط نمایندگان بخش‌های مختلف مجالس دو کشور از جمله کمیسیون‌ها و گروه‌های دوستی – پارلمانی، نقش مهمی در توسعه مناسبات دوجانبه و پیشبرد همکاری‌های منطقه‌ای و بین المللی دارد.»

لزوم همکاری در بخش‌های بهداشتی و درمانی دو کشور از جمله تولید مشترک واکسن برای مهار همه گیری کرونا از دیگر موارد مطرح شده در این دیدار بود.

همچنین دو طرف بر لزوم افزایش رایزنی‌های سیاسی و پارلمانی تهران – بلگراد جهت حمایت از مواضع یکدیگر در مجامع جهانی و مقابله با تحریم‌های ظالمانه ضد دو کشور تاکید کردند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا