ورزشی

اثبات درست بودن اخراج بازیکن آتالانتا با مدرک (عکس)

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، تنها دقایقی پس از اتمام بازی رئال مادرید و آتالانتا در ورزشگاه شهر برگامو بود که رسانه های ایتالیایی حملاتی بی رحمانه را علیه داور بازی و نیز باشگاه رئال مادرید شروع کردند.

شاگردان زین الدین زیدان در بازی شب گذشته 75 دقیقه با یک بازیکن بیشتر برابر میهمان خود بازی کردند و در نهایت با گل فرلاند مندی موفق به کسب یک برد مهم در دور رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان شدند.

 

 

 

 

 

مندی بهترین بازیکن زمین نیز شناخته شد چرا که هم گل برتری را زد و هم دقیقه 15 باعث اخراج رمو فرولر مدافع آتالانتا شد. این تصمیم داور بحث برانگیز بود و ایتالیایی ها به شدن نسبت به آن معترضند.

تیتر یک هر سه نشریه ورزشی معتبر ایتالیا به این قضیه اختصاص داشته در حالی که خود بازیکن با عذرخواهی از هواداران به نوعی تصمیم داور را پذیرفت.

 

مارکا و آاس دو رسانه مادریدی معتبر دنیای فوتبال با استناد به قوانین رسمی داوری مورد تایید “IFAB” به بررسی صحنه اخراج پرداخته و روی تصمیم داور صحه گذاشتند.

 

 

 

 

توبیاس اشتیلر داور آلمانی بازی تردیدی در نشان دادن کارت قرمز نداشت و داور وی ای آر نیز آن را تایید کرد.

طبق قوانین داوری، هر خطایی در منطقه “Zona DOGSO” رخ بدهد، با توجه با فاکتورهایی همچون فاصله محل وقوع خطا با دروازه، مسیر حرکت بازیکن، احتمال حفظ توپ توسط مهاجم سرنگون شده یا احتمال توپگیری مدافع و نیز تعداد مدافعان، داور می تواند از کارت زرد یا قرمز خود استفاده کند.

 

 

 

 

در صحنه مربوط به سرنگون شدن فرلاند مندی، بازیکن خاطی آخرین مدافع تیمش بود. مسیر حرکت مندی نیز به محوطه جریمه ختم می شد و خطا نیز در “Zona DOGSO” اتفاق افتاد. به همین دلیل داور با در نظر گرفتن تمام فاکتورها از کارت قرمز خود استفاده کرد.

 

چنانچه در تصویر زیر مشاهده می شود، محل رخ دادن خطا روی مندی گزینه پنجم است و داور تصمیم درستی گرفت:

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا