ورزشی

آرسنال 3-2 بنفیکا؛ عملیات نجات اوبامیانگ در آتن

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، دیدار برگشت دو تیم آرسنال و بنفیکا از دور یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا، مانند دیدار رفت این تیم در سایه محدودیت های سفر ناشی از شیوع ویروس کرونا بالاجبار در زمینی بی طرف و این بار در آتن برگزار شد.

 

دو تیم در دیدار رفت در شهر رم به تساوی 1-1 رضایت داده بودند و در دیدار امشب آرسنال موفق شد با برتری 3-2 راهی مرحله بعد شود.

 

بازی متعادل آغاز شد و در دقیاق آغازین هر دو تیم فرصت هایی روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند. آرسنال تا اواسط نیمه اول موفق شده بود تا در مالکیت توپ اندکی از رقیب خود پیشی بگیرد و در نهایت در دقیقه 21 پیر امریک اوبامیانگ موفق شد تا پاس دقیق ساکا را تبدیل به گل نخست این بازی بکند. همچنین احتمال می رفت که گل اوبامیانگ آفساید باشد اما VAR گل را پذیرفت.

 

در ادامه بنفیکا که تلاش داشت حداقل به یک گل در خانه آرسنال دست پیدا کند و بتواند بازی را به وقت های اضافه بکشاند، توانست در دقیقه 43 و پس از خطایی که دنی سبایوس، مدافع آرسنال، مرتکب شد، با ضربه کاشته تماشایی گونسالوس بازی را به تساوی بکشاند.

 

اوبامیانگ در دقایق ابتدایی نیمه دوم توانست بار دیگر دروازه بنفیکا را باز کند، اما این گل به دلیل آفساید با تایید VAR مردود اعلام شد.

 

رافا سیلوا در دقیقه 61 بازی و روی اشتباه مرگبار دنی سبایوس که قصد داشت با ضربه سر رو به عقب توپ را به دروازه بان برساند، توانست گل دوم را برای بنفیکا به ثمر برساند.

 

شادی بنفیکایی ها از برد اما دقایقی بیشتر طول نکشید و تیرنی در دقیقه 67 روی پاس زیبای ویلیان و با فریب دادن اورتون  مدافع بنفیکا را از پیش رو برداشت و با ضربه ای دقیق دروازه بنفیکا را باز کرده تا بازی را به تساوی بکشاند. هر چند با نتیجه 2-2 نیز این تیم پرتغالی بود که به مرحله بعد صعود می کرد.

 

تلاش های توپچی ها بالاخره در دقیقه 87 به ثمر رسید و باز هم این اوبامیانگ بود که برای آرسنال گلزنی کرد. ارسال بی نظیر ساکا را اوبامیانگ با ضربه سر به تور دروازه بنفیکا دوخت و VAR نیز احتمال آفساید را رد کرد و گل را پذیرفت.

 

پس از چهار دقیقه وقت تلف شده داور سوت پایان بازی را به صدا درآورد و در نهایت آرسنال با نتیجه 4-3 در مجموع دو بازی رفت و برگشت، توانست بنفیکا را شکست داده و به دور یک هشتم نهایی لیگ اروپا صعود کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا