سیاسی

۵۳۴ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن آماده تحویل است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش  خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: وظیفه ما است که برای نوروز ناوگان و زیر ساخت‌هایمان مهیا باشد؛ وظیفه ما امادگی در این حوزه است، اما طبق ستاد کلی کرونا عمل می‌کنیم. هرچیزی که به عنوان پرتکل به ما بدهند همان را اجرا می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: کسی که تست مثبت کرونا داشته باشد را در هیچ جا پذیرش نمی‌کنند، هیچ کسی حق نداد پروتکل‌ها را نقض کند. وزارت بهداشت در تمام مرز‌ها و پایانه‌های حملی و نقلی حضور دارد.

وی توضیحاتی در رابطه با محدودیت ظرفیت حمل و نقل عمومی کشور ارائه کرد و گفت: برنامه ما این است که برای هواپیما، قطار و اتوبوس با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده مردم دچار کمبود صندلی نشوند.

اسلامی در رابطه با مسکن‌های تخریبی و تعمیری به جا مانده از زلزله سی سخت نیز اظهار کرد: کل خانه‌های تخریبی کم‌تر از ۷۰۰ دستگاه هستند. ۳۰۰۰ دستگاه هم منزل تعمیری است. ما به مردم در هنگام بروز حوادثی مانند زلزله می‌گوییم بیایند و همه وسایلی که می‌خواهند را جمع کنند و بعد آوار برداری را شروع می‌کنیم.

وی افزود: این آوار برداری از دیروز شروع شد و پرداخت بیست میلیون برای اسکان اضطراری هم شروع شده است. نکته مهم زمان بندی است که رئیس جمهور بر آن تاکید دارند. تعدادی از مسکن‌های تعمیری خیلی زود تا شب عید تحویل داده می‌شود. اما زمان تحویل منازل تخریبی به خود مالک و مشارکت کننده هم ربط دارد. فرایند اخذ وام و پروانه ساخت یک جا صورت می‌گیرد.

وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با آخرین گزارش‌های اعلام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی اظهار کرد: گزارش‌های مربوطه در رابطه با بازخوانی هواپیمای اوکراینی را برای امریکا و فرانسه و کانادا و اوکراین ارسال کرده ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه پروژه‌هایی که در مسکن مهر داشتیم را ادامه داده‌ایم، افزود: تا کنون ۳۳هزار واحد در مسکن مهر را ارائه دادیم و ۳۹ هزارتا باقی مانده تا با تحویلش پرونده مسکن مهر بسته شود. عمده این مسکن‌ها در رابطه با پرونده‌هایی است که عمدتا به دعوای تعاونی‌ها بر می‌گردد؛ در حال رفع مشکلات آن‌ها هستیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا